Дрон SkyX: гібрид літака і гвинтокрила для польотів на довгі дистанції
13 Квітня , 2017
У Південній Кореї розробили OLED-дисплеї на основі графену
13 Квітня , 2017

У Європі готують команду «роботів швидкого реагування», відео

У разі техногенних катастроф і стихійних лих, оперативний збір інформації має вирішальну роль. Чималу допомогу в цьому можуть надати роботи. Дрони і наземні безпілотники, якими можна керувати дистанційно, були розроблені Європейським дослідницьким проектом TRADR. Їх місія – обшукувати і обстежувати місце катастрофи. Вони здатні створювати тривимірні цифрові карти оточення, в якому працюють.

«На роботах встановлені лазерні датчики для вимірювання дистанції. Вони працюють у двовимірному просторі. А коли робот обертається, це дозволяє робити тривимірну карту. У більшості випадків ми застосовуємо двох або трьох роботів. Кожен з них має цей лазерний датчик. Кінцева мета – об’єднати разом усі вимірювання, щоб мати більш глобальне уявлення про обстежуване середовище», – розповідає Рено Дюбе, інженер автономних систем, ETH Zurich

Детальна оцінка ризиків забезпечує кращий захист життя рятувальників. У цьому проекті експерти з робототехніки співпрацюють безпосередньо з кінцевими користувачами технології – пожежними.

«Цей збір інформації для нас надзвичайно важливий. Він відбувається на першому етапі нашого втручання і дозволяє нам, у разі прибуття вночі або під дощем, добре спланувати пошукову операцію і гарантувати безпеку рятувальників», – говорить пожежний Еммануеле Джизі.

трехмерная карта местности

На роботах можна закріпити будь-який датчик, необхідний в конкретній ситуації, у разі витоку газу, в умовах високої радіоактивності. Можна прикріпити і механічну руку для збору зразків. Основним завданням дослідників є оптимізація взаємодії між машинами і людьми.

«У наш час роботи присутні скрізь. Однак і сьогодні їм майже не властиве тісне співробітництво з людьми та іншими роботами. Однии з головних завдань для нас є пошук методів для того, щоб дати роботам можливість працювати в командах з людьми і машинами», – розповідає Івана Кріс ф-Корбайова, координатор проекту TRADR, Німецький дослідницький центр штучного інтелекту.

В кінці серпня в містечку Аматріче в центрі Італії стався землетрус. Ученим довелося передчасно випробовувати нові технології. На прохання пожежних та місцевої влади їм вдалося застосувати роботів для оцінки збитків, які зазнали дві історичні церкви – Святого Франциска і Святого Августина.

дрон пожарный спасатель

«Місія була складною, оскільки обидві церкви були в дуже поганому стані. Тому пожежники не могли потрапити всередину, щоб здійснити детальний аналіз руйнувань. Спочатку туди запустили робота, який обстежив задню частину будівлі, потім запустили іншого робота, який обстежив вхід. Потім нам вдалося направити туди дрон і здійснити зйомки всього інтер’єру. Це дозволило нам зробити тривимірну модель», – згадує Луїджі Фреда, інженер комп’ютерних технологій з Римського університету La Sapienza.

Високоякісні тривимірні фото, зроблені під час цієї місії, пізніше використовувались для реставрації декількох будівель у рамках проекту захисту історичної спадщини.

В результаті, вчені переконались, що такі операції можливі, навіть, з тим науково-дослідним обладнанням, яке доступне зараз. Тепер в їхніх планах створення європейської роботизованої бригади реагування на випадок стихійних лих або техногенних катастроф.

Читайте також: Вчені створили їстівного робота з желатину

Джерело: euronews.com

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline