В Чорнобилі почали будувати першу сонячну електростанцію
2 Листопада , 2017
Нова iOS дозволить Apple відключати смартфони з контрафактними дисплеями
2 Листопада , 2017

У Waymo відмовились від ручного керування

Поки різні виробники автомобілів обережно впроваджують у свої нові машини функції безпілотного водіння, зберігаючи при цьому кермо і інші звичні елементи керування, в Waymo, підконтрольному Google, вирішили відмовитись від цих пережитків минулого. Таке рішення було прийняте на основі результатів досліджень, в яких люди проявили себе не найкращим чином.

Глава компанії Джон Кравчик розповів, що його фахівці повністю припинили роботу над ручним керуванням і більше не розглядають режими керування, в яких передбачена передача контролю від автопілоту до живого водія. Справа в тому, що людина починає розслаблятись, коли їде за кермом безпілотного авто, яке самостійно орієнтується на місцевості. А якщо водій відволікається, «позіхає» і не завжди належним чином може відреагувати на небезпечну ситуацію на дорозі, краще вже зовсім позбавити його можливості керувати авто, щоб таким ось чином не створювати аварійно небезпечні ситуації на дорозі!

Це рішення можна було б назвати голослівним, але його довелось прийняти саме після серії випробувань, які пройшли не так давно в Кремнієвій долині. Саме тоді водії чітко дали зрозуміти, що довіряти їм не можна: під час поїздок за кермом автомобіля з увімкненим автопілотом водії базікали по телефону, поправляли макіяж, дивилися YouTube, а деякі починали «клювати носом» при швидкості 90 кілометрів на годину!

Горе-водіїв намагалися повернути з небес на землю, щоб знову змусити їх сконцентруватись на дорозі. Для цього навіть пробували подавати різкий і дуже противний сигнал, але і він не справив належного ефекту, тому в Waymo вирішили, що їх робомобілі зможуть повністю обійтись без допомоги людей. З такими водіями ніяких шкідників не треба.

«Якщо вже й говорити про будь-який контроль з боку людини, то кнопок «пуск» і «стоп» на панелі керування буде цілком достатньо», — підсумував свою тираду Джон Кравчик.

Зараз в Waymo планують перейти від тестування окремих розробок до повноцінного впровадження технологій безпілотного транспорту. Для цього компанія веде переговори з виробниками машин, працює над створенням системи автономного громадського транспорту. Крім того, безпілотники Waymo, які до цього проходили тести влітку, скоро почнуть випробувати в суворих зимових умовах.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline