Попередні замовлення на сонячні дахи Tesla почнуть збирати в квітні
30 Березня , 2017
Японці створили суперконденсатор, параметри якого не поступаються параметрам літій-іонних акумуляторних батарей
30 Березня , 2017

У Великобританії з шпинату виростили аналог м’язової тканини з капілярами

Вчені з Вустерського політехнічного інституту Великобританії опублікували результати дослідження, в результаті якого вони змогли зі звичайного шпинату отримати матеріал, який за своїми властивостями нагадує серцеву м’язову тканину, з посиланням на CBS повідомляє РІА «Новості».

Рослину обрали для експерименту через те, що його капілярна сітка за своїми властивостями схожа на серцево-судинну систему людини. Її, при обробці листя, вчені залишили, а потім обробили заготовку стовбуровими клітинами. В результаті у них вийшло щось схоже на м’язову тканину, через капіляри якої можна проганяти рідину.

Біоінженери повідомили, що вже випробували отриману заготовку, наповнивши її капіляри барвником з домішаними в нього кров’яними тільцями. Це відкриття може допомогти ученим скоротити використання донорських органів у майбутньому, а у віддаленій перспективі, і зовсім відмовитись від їх застосування на користь штучних органів.

Дослідження отриманого матеріалу тривають, але одним видом тканини фахівці вирішили не обмежуватись, тому скоро вони спробують виростити легеневу тканину, взявши за основу брокколі.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline