Створені перші “стандартні блоки” гіпотетичного теплового комп’ютера, здатного працювати при температурі До 600 К
10 Квітня , 2017
Пластикове сміття з океану перетворять на паливо
10 Квітня , 2017

У США створили унікальний водовідштовхувальний спрей

Можливо, до кінця 2017 року ми побачимо новий клас водонепроникних матеріалів, які надовго зберігають гідрофобні властивості.

Дослідники з Мічиганського університету (University of Michigan) створили водовідштовхувальний спрей, який в сотні разів міцніше аналогічних спреїв, причому, навіть у разі пошкодження, покриття може відновити свою цілісність. Спрей являє собою поєднання матеріалів під назвою «фторований еластомер поліуретану» змішаний з водовідштовхувальними молекулами під назвою «F-POSS».

Создан уникальный водоотталкивающий спрей

Фото: byu.edu

Дослідники кажуть, що їх винахід відрізняється від аналогічних напилюваних продуктів довговічністю створеного покриття. Він може відновити водонепроникність навіть після стирання, дряпання, спалення, плазмового очищення, сплющування, ультразвукової обробки та хімічного впливу.

«За останні десятиліття були створені тисячі супергідрофобних спреїв, але жоден з них не міг похвалитись довговічністю. Я думаю, що ми дійсно змогли домогтися цього, і наше відкриття допоможе створювати більш дешеві, супергідрофобні покриття», — сказав Аніш Тутеа (Anish Tuteja), доцент матеріалознавства та інженерії.

Спрей призначений для нанесення на автомобілі, одяг, дахи будинків та навіть корпуси суден, що дозволить знизити силу опору в воді. На додаток до довговічності і міцності матеріалу, покриття з нього здатне відновлюватись при пошкодженні. Навіть якщо молекули покриття здираються з поверхні, інші молекули будуть мігрувати, щоб заповнити прогалини і відновити цілісність гідрофобного шару.

Ключем до вражаючих якостей нового покриття стали особливості геометрії створюваної ним гідрофобної поверхні. Більшість водостійких покриттів використовують мікроскопічні стовпи, які створюють повітряні кишені під краплями води, що змушує їх рухатися. Але така структура дуже нестійка. Дослідники створили поверхню злегка піддатливу, так що вона може гнутись, але не ламатись під тиском.

Комерціалізацією нової пропозиції займеться спеціально створена компанія HygraTek. Мічиганський університет сподівається вивести свій продукт на ринок вже до кінця цього року.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline