Знаєте орігамі? Тоді ви потрібні NASA!
24 Липня , 2017
Віртуальний тур по МКС від Google Street View
25 Липня , 2017

В США будуть лікувати рак генетично модифікованими клітинами

Вікно в нову еру медицини.

Консультативна рада управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) рекомендувала регулятору схвалити застосування перших в країні ліків з методом лікування раку за допомогою генетично модифікованих клітин пацієнта (генна терапія).

v-ssha-budut-lechit-rak-geneticheski-modifitsirovannymi-kletkami-quibbll.com-1

Лабораторія по обробці Т-клітин хворих на рак | Фото: wbur.org / Brent Stirton / Courtesy of Novartis Pharmaceuticals Corp.. / AP

Препарат виробництва швейцарської компанії Novartis, винесений на розгляд FDA, розроблений для боротьби з гострим лімфобластним лейкозом — рак крові у дітей і молодих дорослих. B-клітинний лімфобластний лейкоз — найпоширеніший вид раку серед американських дітей.

Якщо FDA схвалить засіб генної терапії Novartis, то скористатись ним зможуть і зовсім юні пацієнти у віці від 3 років. Хоча регулятор не зобов’язаний виконувати рекомендації Консультативної ради, експерти розцінюють шанси на те, що препарат буде схвалено, як дуже високі. Остаточне рішення очікують у вересні 2017 року.

Суть терапії, що отримала назву CTL019, полягає в тому, що у пацієнта забирають його власні T-клітини (які складають частину імунної системи), заморожують, відвозять на завод фармкомпанії, за допомогою спеціально модифікованого вірусу імунодефіциту людини поміщають в них ген, який допомагає вбивати злоякісні клітини (це може зайняти кілька тижнів), знову заморожують, відвозять в клініку і вводять назад пацієнту.

Передбачається, що спочатку таке лікування стане доступне тільки в 30-35 американських лікарнях. Там буде працювати спеціально навчений персонал, у тому числі співробітники компанії. З часом, за словами представників Novartis, CTL019 буде впроваджуватись і в інших країнах.

Як повідомила NYTimes, в дослідженнях генна терапія показала багатообіцяючі результати: у 29 пацієнтів з 2015-го або 2016 року немає ознак захворювання, у 11 осіб відбувся рецидив, 11 пройшли додаткове лікування.

Терапію не можна назвати повністю безпечною: у деяких пацієнтів вона викликає грипоподібні симптоми (іноді досить серйозні) і судомні напади. Тому таку терапію планується застосовувати, коли стандартне лікування не працює, і тому такі побічні ефекти вважаються виправданими.

Компанія не розкриває майбутню вартість терапії, але передбачається, що вона складе близько 300 тисяч доларів.

Крім Novartis, подібну терапію розробляють відразу кілька фармкомпаній, які також планують скоро отримати схвалення FDA. Цей метод лікування збираються застосовувати і при інших онкологічних захворюваннях.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline