В Китаї будуються дороги з сонячних панелей і прозорого бетону
24 Грудня , 2017
Індія планує місячну місію на 2018 рік
24 Грудня , 2017

У Сіднеї розробили керамічні імплантати, що зростаються з кістками

Фахівці університету Сіднея розробили нові кісткові імпланти, надруковані на 3D-принтері з кераміки. Завдяки ним кістки зростаються швидше, а згодом і самі імпланти обростають кістковою тканиною.

Професор Хала Црейкат разом з колегами довго вивчала проблеми відновлення кінцівок після травм. Як відомо, серйозні переломи досить довго загоюються, та й в разі видужання повна працездатність кінцівки не гарантується — кістки можуть зростись неправильно. Досліджуючи різні матеріали, Хала Црейкат вирішила використовувати для створення керамічних протезів 3D-принтер. По-перше, імпланти в цьому випадку завжди під рукою, і виготовити їх завжди можна швидко і стільки скільки потрібно.

Тепер за допомогою керамічних імплантатів, обростаючих кістковою тканиною, можна швидко відновити зламані кінцівки. Ще рік тому відсоток вдало відновлених кінцівок становив приблизно 25 відсотків, але рік потому Хала Црейкат змогла досягти успіхів майже в 90% випадків. Зараз, після вживлення імплантів, навіть гіпс потрібно носити не більше місяця.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: