В Сан-Франциско планують обкладати податками роботів
9 Вересня , 2017
Дрони вирушать оцінювати наслідки урагану “Харві”
9 Вересня , 2017

У Сіднеї побудують перший у світі штучний риф

Щоб у кожної рибки, великої і маленької, з’явився новий будинок замість знищених під час будівництва хвилерізів і інших підводних споруд в бухті Сіднея, недалеко від знаменитої опери побудують перший у світі штучний риф.

Скоро на додачу до знаменитого даху-вітрильника Сідней отримає іще одну пам’ятку, на цей раз наукового типу — перший у світі штучний риф. Намагаючись захистити різноманітність видів в сіднейській бухті, вчені планують створити нову екосистему.
Команда дослідників, що беруть участь у проекті, зазначає, що за роки будівництва в гавані було зведено багато бетонних споруд. Деяким з них — більше сотні років. Там, де коріння мангрових дерев створювали чудові умови для місцевих риб, зараз живуть тільки найстійкіші: мангрові зарості змінились бетонними стінами.

Штучний риф має виправити ситуацію. Дизайнери і морські біологи ще працюють над проектом, але вже зрозуміло, що конструкція рифу буде організована так, щоб дати притулок всім видам живих істот, які проживають в бухті. Риф буде складатись з кубиків або кульок діаметром близько метра.

Біологи відзначають, що зараз в гавані все йде не так погано, риби та інші тварини не вимирають, але саме тому вчені хочуть перевірити на цій відносно здоровій екосистемі, чи можна зробити її ще багатшою за рахунок штучних споруд.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: