Оголошені переможці “автоматизованого” мистецького конкурсу RobotArt 2017
29 Травня , 2017
Стало відомо, для чого насправді Ілон Маск вирішив рити тунелі
29 Травня , 2017

У Румунії вдвічі збільшать субсидії на купівлю електрокарів – до 11 тис євро

У прагненні зменшити зростаючі проблеми забруднення повітря в містах, влада Румунії подвоїла стимули для бажаючих пересісти на електромобілі. Нова програма від уряду країни під назвою «Rabla Plus» надає до 11 000 євро на купівлю нових авто, що підзаряджаються від розетки.

Для порівняння: уряд США в таких випадках дає федеральну знижку на прибутковий податок у розмірі 7500 доларів, додатково до якої можуть долучатись пільги або гранти на купівлю електрокарів від місцевої влади у розмірі до 6000 доларів. У Німеччині подібна державна субсидія становить – 5400, а у Франції – 6500 доларів.

У Румунії ця програма вперше була запущена в 2011 році, тоді споживачам було запропоновано до 3700 євро у вигляді субсидій.

Протягом наступних кількох років у країні значно зросла кількість транспортних викидів, а Бухарест увійшов до числа найбільш забруднених міст Європи. Це послужило причиною запуску в минулому році так званої програми «Rabla», що збільшила знижку на «зелені» авто до 5000 євро.

Незважаючи на введення стимулів, в останньому звіті European Alternative Fuels Observatory зазначається, що до 2016 року в Румунії було зареєстровано лише 160 електромобілів і гібридів.

В цьому році румунський уряд ініціював ще більш стимулюючі заходи з програмою «Rabla Plus», яка буде продовжена до 2019 року. Вона передбачає гранти до 11 000 євро на придбання автомобіля з нульовим рівнем викидів. В той же час, покупці звичайних гібридних машин (без заряджання від мережі) отримають більш скромну дотацію в розмірі 1450 євро.

Місцеві експерти прогнозують, що можливостями нової програми скористаються до 100 000 румунів. До цього ентузіазм покупців значно знижувався внаслідок слабо розвинутої інфраструктури (за останні 5 років в країні було побудовано тільки 11 зарядних станцій). Тепер влада Румунії планує встановити близько 20 тисяч нових електрозаправок до 2020 року.

Джерело: greencarreports.com

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: