У Європі готують команду «роботів швидкого реагування», відео
13 Квітня , 2017
Використання поляризованого світла дозволяє відтворювати більш високоякісні та стабільні голографічні зображення
13 Квітня , 2017

У Південній Кореї розробили OLED-дисплеї на основі графену

Південнокорейський дослідний інститут в галузі електроніки та телекомунікацій у вівторок оголосив про те, що її фахівцям вдалося створити з графена прозорі електроди для OLED-дисплеїв. Звучить, можливо, і не дуже вражаюче, але насправді це серйозний прорив для виробників дисплеїв. Адже, враховуючи дивовижні властивості графену, такі дисплеї будуть неймовірно тонкими і гнучкими. Гнучкими настільки, що їх запросто можна буде вшивати в одяг або вбудовувати в різну переносну електроніку.

Графен має відмінне поєднанням видатних властивостей. Він одночасно легкий, міцний і гнучкий, а також чудово проводить тепло і електрику. Сотні дослідницьких груп по всьому світі постійно знаходять для цього матеріалу нові застосування. А от у Південній Кореї вирішили, що непогано б за допомогою графена вдосконалити вже існуючу технологію OLED. І у корейських вчених це вийшло. Вони повністю замінили електроди з оксиду індію-олова (ITO) на їх аналоги, створені з графена.

Вся суть нововведення полягає в тому, що ITO дуже крихкий, а графен можна згинати як завгодно сильно, при цьому йому нічого не буде. Технологію вже протестували на експериментальному дисплеї розміром 370 на 470 міліметрів (найбільший на сьогоднішній день дисплей, створений за цією технологією). Товщина графенових електродів при цьому не перевищувала 5 нанометрів. Корейські дослідники також розробили особливу технологію укладання прозорих графенових електродів на OLED-підкладках.

«Те, що ми створили, неймовірно важливо для виробництва гнучких OLED-дисплеїв. Дана технологія дозволить ще сильніше збільшити розрив між Кореєю і Китаєм, де також ведуться подібні дослідження», — заявив журналістам керівник проекту Чо Нам Сун.

Команда Чо Нам Суна розпочала дослідження в цій області всього чотири роки тому. У 2015 році був створений крихітний графеновий OLED-дисплей розміром з монету. У 2016-му його розмір зуміли збільшити в десять разів. Як ви бачите, з тих пір технологія зробила крок далеко вперед. Але на досягнутому дослідники зупинятись не мають наміру. Вже в наступному році нам обіцяють показати прозорі пластикові OLED-електроди, а також перші дисплеї, які можна зкручувати і які будуть придатні до використання в побуті.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline