Фахівці ВПС США розробили «рідку» броню
27 Травня , 2017
В 2017 році ВДЕ залучать $243 млрд інвестицій – більше ніж, вугілля, газ і ядерна енергетика разом узяті
27 Травня , 2017

У OpenAI Ілона Маска навчили роботів повторювати за людьми

Новий алгоритм, створений фахівцями лабораторії OpenAI, заснованої головою SpaceX і Tesla, суттєво полегшує процес навчання роботів. Якщо раніше для того, щоб запрограмувати робота, треба було писати для нього спеціальні алгоритми, зараз все виглядає набагато простіше — роботу просто потрібно показати, що необхідно зробити, а робот через деякий час навчиться повторювати необхідну послідовність дій і зможе обходитись без допомоги людини.

Імітаційне навчання — нова віха в роботі лабораторії. Зараз фахівці відпрацьовують розробку на роботі-маніпуляторі, який досить швидко навчився складати пірамідки з кубиків, подивившись за допомогою зорової нейромережі, як це робить один із розробників.

Розробка заснована на попередніх програмах лабораторії, але на відміну від попередніх програм творці алгоритму застосовували не фотографії та реальні предмети, вирішивши на цей раз використовувати гарнітуру віртуальної реальності і програму, в якій відтворили стіл, освітлення і кубики з різними текстурами. Підсвічування, кольору кубиків і столу, а також елементи оточення постійно змінювали, але робот відмінно справлявся із завданням, раз за разом повторюючи дії оператора.

Творці алгоритму хочуть його доопрацювати, щоб ШІ міг вирішувати більше різних завдань в абсолютно несхожих умовах. Новий метод навчання схожий на гру з дитиною, яка теж спочатку не завжди справляється, але потім вдосконалює навички і починає виконувати певні завдання краще і краще.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline