Новий електрокар BMW отримає запас ходу 700 км і займе модельну позицію між i3 і i8
10 Вересня , 2017
Проекти чотирьох футуристичних субмарин і підводних апаратів, прототипами яких є морські живі істоти
10 Вересня , 2017

У Лос-Анджелесі асфальт фарбують у білий колір, щоб врятувати місто від перегріву

Американський штат Каліфорнія завжди вважався сонячним і тільки за минулий липень температура повітря в Лос-Анджелесі чотири рази перевалила за позначку 30 градусів Цельсію. Середньомісячний показник за 5 років зріс на 2 градуси і в розпачі влада дала зелене світло найавантюрнішим проектам, які б врятували місто-мільйонник від перегріву. Тому зараз на ряді вулиць чорний асфальт фарбують у білий колір. Міська служба L. A. Street Services використовує спеціальне покриття з асфальтової крихти, клею і полімерів, яке насправді не біле, а дуже, дуже світло-сіре. Це важливо – справжня, «сніжна» білизна може сліпити водіїв. Поставлено завдання не відбивати сонячні промені, а просто знизити коефіцієнт нагріву, перетворивши темний асфальт в світлий. Чим менше численні дороги міста будуть акумулювати сонячну енергію, тим прохолодніше стане на прилеглих вулицях.

У містечку Canoga Park, в 45 км від Лос-Анджелесу, після перефарбовування дороги температура її поверхні впала з 33 до 21 градуса Цельсію. На розпеченій, прожареній сонцем парковці в Енсіно асфальт охолов з 72 до 54 градусів у пасивному режимі, без додаткових зусиль. Влада міста і штату покладає великі надії на цей метод, адже він дешевий і простий в реалізації.

Експеримент з фарбуванням асфальту пройде у всіх 15 виборчих округах Лос-Анджелесу, але не всіх вулицях. Якщо його визнають успішним, директива «робити темне світлим» пошириться на весь штат. Вже кілька років тут обговорюють ідею перефарбувати всі дахи та стіни в білий колір, за аналогією з будівлями на Близькому Сході. В теорії це дасть зниження температури всередині будівель відразу на кілька градусів.

Белая улица

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline