Маск представив концепт підземного швидкісного електробуса
11 Березня , 2018
В космос були запущені перші “контрабандні” супутники
12 Березня , 2018

У Китаї запрацював гігантський очищувач смогу на сонячній енергії

Вдосталь надихавшись отруєним повітрям в період становлення промисловості, нині жителі Піднебесної не шкодують коштів на інноваційні проекти з покращення екології. Днями в місті Сіань на проектну потужність вийшла гібридна установка поглинання смогу вартістю $2 млн. Вона займає 10 кв. км площі і складається з величезної труби і масиву сонячних колекторів.

Головна перевага прототипу «сіанського антисмогу» в тому, що він працює в пасивному режимі. Величезний масив скляних дахів на землі служить для уловлювання сонячного світла, який нагріває повітря і воно самопливом спрямовується вгору – в трубу висотою 18 м. В трубі гази проходять через серію фільтрів, так що в атмосферу надходить вже умовно чисте повітря.

Антисмог башня

Умовно – тому що офіційних даних про результати фільтрації все ще не опубліковано. Установка почала роботу в січні 2018-го, вона пропускає по 5-8 млн. м3 повітря на добу і на піку забруднення в зимові періоди опалення показала стійке функціонування. Непрямі дані з датчиків забруднення в сусідніх районах вказують на зменшення концентрації твердих часток у повітря на 19 % за останні місяці зими. Звучить цікаво, але це досить невисокий показник, якщо оцінювати економічну вигоду проекту.

У експертів багато питань до творців сіанського антисмогу — зокрема, їх цікавить здатність очищати повітря від двоокису сірки та вплив такого «пилососа» на екологію і рух повітряних мас в місті. Для нормалізації екології в Сіані потрібно мінімум десяток таких веж, але їх будівництво обійдеться занадто дорого навіть без урахування виділення величезних корисних площ землі. Тому проект все ще знаходиться на стадії експерименту.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: