Українська бронемашина, що створена на базі радянського БТР-60 тепер має зовсім інший вигляд. Від старого броньовика залишилася лише нижня частина з колесами та підвіскою. Оновлений варіант значно більший та потужніший за свого попередника.

Це найновіша розробка заводу столичної приватної компанії. На загал її представлять за місяць на Всеукраїнській виставці оборонпрому.

За словами розробників, новий броньовик зручніший та безпечніший. Двигун розташували спереду біля місця для водія. Задня частина – для десанту. До того бронемашину оснастили новітніми системами.

“Це новий двигун, який просто дає набагато більше маневреності, ходові якості машини. І різні додаткові системи, які просто були відсутні у старих бронетранспортерах. Це, наприклад, система автоматичного пожежогасіння”, – відзначає начальник відділу розвитку компанії-розробника Сергій Вілков.

Український “Малюк” – розробка на базі автомата Калашникова. Щоправда, він як мінімум на 25 см коротший за радянського попередника і, за словами розробників, у рази зручніший у використанні.

Такі “малюки” вже є на озброєнні в українських армійців. Наступного року у військових підрозділів їх має суттєво побільшати. Так само, як і сучасної розробки від Харківського заводу засобів індивідуального захисту.

Виставка зброї у Києві

Тактичний кулеметний комплекс “Хижак” – справжня знахідка для кулеметників. Увесь боєкомплект стрільця – а це до 500 патронів – розробники вмістили у ранець на спині.

“Безперебійна подача патронів, у результаті якої боєкомплект, який кулеметник з собою несе – йому не потрібно повторно заряджатися, йому не потрібно на це витрачати часу. Він постійно в бою, він весь час може працювати”, – каже директор Харківського заводу засобів індивідуального захисту “Рарог” Юрій Федоров.

На першому форумі оборонної промисловості свої розробки представили майже чотири десятки приватних підприємців. Серед пропонованого – зброя, бронетехніка, спорядження, IT-обладнання, радіолокаційні прибори. Що подивитися та що пропонують – детальніше у сюжеті:

Наталка Коцкович, Денис Шмалько,” 5 канал”

Джерело