Нові надчутливі ваги можуть виміряти зміну ваги живої клітини в реальному часі
19 Листопада , 2017
Водневий електромобіль Tesla Model S отримав запас ходу 1000 км
19 Листопада , 2017

У Китаї хочуть побудувати космічний човник з атомним двигуном

У новому звіті, опублікованому Китайською корпорацією аерокосмічної науки і техніки (CASC), присвяченому космічній програмі Китаю, міститься безліч амбіційних завдань, які Корпорація ставить перед собою на найближчі 20 років. Про деякі з них розповів Engadget.

Насамперед CASC планує розширити сімейства ракет-носіїв «Ченчжен». Серія існує з 1970 року і регулярно допрацьовується і модернізується. Так, наступний етап модифікацій запланований на 2020 рік — саме тоді планується закінчити роботу над ракетою «Ченчжен 8». Головною перевагою новинки стане невелика ціна, яка дозволить Китаю пропонувати послуги комерційних запусків. З 2025, коли буде закінчена робота над багаторазовим космічним кораблем, ракети «Чанчжен 8» зможуть стати для нього носієм. Корабель планують використовувати в тому числі і для космічного туризму.

Наступну ракету-носій «Ченчжен 9» буде введено в експлуатацію не раніше 2030 року і, на відміну від недорогої «вісімки», буде досить важкою, зате вона зможе виводити на орбіту до ста тонн вантажів. Зараз всі китайські ракети-носії одноразові, але до 2035 року всю серію «Ченчжен» збираються зробити багаторазовою. Це дозволить виконувати широкий круг завдань, серед яких вказані міжпланетні перельоти, доставка вантажів на орбіту, туризм, видобуток корисних копалин, космічне будівництво і багато іншого.

Крім того, до 2040 року CASC збирається розробити космічний човник з атомним двигуном. Про подробиці цього проекту документ скромно замовчує, але сама ідея вже дуже інтригує…

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: