Віртуальна реальність впевнено набирає популярність
19 Травня , 2017
Вчені-фізики довели можливість створення машини часу
19 Травня , 2017

У Голландії запустили Gemini – один з найбільших вітропарків у світі

Голландські чиновники поповнили реєстр чистої енергії в країні з відкриттям найбільшої в світі офшорної вітряної електростанції. Запущений в понеділок парк Gemini отримав 150 вітряних турбін, розташованих приблизно в 85 кілометрах від північного узбережжя Нідерландів. При оптимальних умовах вітрові установки здатні генерувати близько 600 мегават енергії, чого достатньо для забеспечення 785 000 голландських домогосподарств.

Вітропарк вартістю близько 2,8 мільярда євро був побудований в результаті співпраці між канадською енергетичною компанією Northland Power, виробником вітряних турбін Siemens Wind Power, голландським морським перевізником Van Oord і компанією з переробки відходів HVC.

«Ми зараз офіційно вступили в стадію експлуатації, – зазначив в прес-релізі Матіас Хааг, керуючий директор Gemini. – Це була досить складна операція, тим більше, що цей вітряний парк знаходиться відносно далеко від берега, знадобилось досить багато логістики».

Протягом наступних 15 років вітропарк Gemini зможе генерувати близько 13% загального об’єму відновлюваної енергії країни або близько 25% від вітрових потужностей. Це, в свою чергу, задовольнить потреби в енергії близько 1,5 мільйона чоловік.

Згідно з підрахунками, новий вітропарк допоможе скоротити викиди вуглекислого газу на 1,25 млрд. тонн на рік. Викопні види палива як і раніше складають приблизно 95% всієї вироблюваної енергії в країні, зазначають у міністерстві економічного розвитку Нідерландів. Однак, якщо до 2025 року 14% її енергії буде отримано з чистих джерел, включаючи вітер і сонце, то плани Голландії відмовитись повністю від вуглеводнів до 2050 року стануть цілком реалізовані.

Джерело: phys.org

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline