Про “Big data”
2 Квітня , 2017
Daimler прискорює програму переходу на електромобілі
3 Квітня , 2017

У Голландії влаштують перегони на виживання між дронами (відео)

Співробітники лабораторії MAVLab Делфтського технічного університету спільно з поліцією Нідерландів проведуть гонки на виживання для дронів. Змагання отримали назву Drone Clash, а ознайомитися з його правилами можна на спеціально створеному сайті.

Гонки БПЛА (дрон-рейсинг) вже деякий час популярні серед моделістів, однак на офіційний рівень вийшли порівняно недавно, а перший чемпіонат світу серед літаючих безпілотників пройшов в Дубаїв 2016 році. Як правило, у таких змагань схожий «гоночний» формат — організатори встановлюють трасу, на якій розташовані ворота, в які повинні пролітати мультикоптери, керовані за допомогою FPV-систем. У Нідерландах в цьому році вирішили провести захід, відмінний від уже усталеного формату дрон-рейсингу.

Одна з ключових особливостей змагання Drone Clash — необмежена кількість дронів-винищувачів, але тільки одна частота для FPV-системи на команду. Таким чином, команда може вручну керувати тільки одним коптером одночасно, однак іншим не заборонено пересуватись самостійно під керуванням автопілота. Також у кожної команди повинен бути «безпілотник-королева», який знаходиться в кінці маршруту і для його захисту можуть застосовуватись автономні мультикоптери.

мультикоптеры соревнуются в скорости

Передбачається, що керований дрон виконує роль винищувача, який має пройти три етапи гонки. На першому етапі планується бій з літальними апаратами противника, потім команди повинні подолати «смугу перешкод», на якій встановлені протидронові пастки, а ті, що вижили отримають шанс атакувати королеву.

За словами організаторів, частина пасток на маршруті буде встановлена поліцією, також представники поліції будуть в журі. Очікується, що завдяки заходу,  поліція Нідерландів зможе оцінити ефективність різних засобів для нейтралізації дронів — найбільшу кількість балів, наприклад, буде нараховуватись не просто за збитий ворожий дрон, а за захоплений і доставлений в спеціальний контейнер.

Заявки на участь приймаються до 1 травня, вартість подачі заявки складає 150 євро. Самі змагання пройдуть 4 грудня в одному з ангарів валкенбургського аеропорту. Також,  спільно з гонками мультикоптерів буде проходити виставка DroneClash Expo, присвячена технологіям нейтралізації потенційно небезпечних безпілотників.

Джерело: nplus1.ru

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline