Перший в історії підручник фізики пішов з молотка за 790 000 доларів
11 Травня , 2017
На полі битви між гігантськими роботами з’явився третій гравець – китайський робот Monkey King
12 Травня , 2017

В Голандії створять вітряну електростанцію з прив’язаними безпілотниками

Електроенергія від безпілотників.

Голландська компанія Ampyx Power зайнялась розробкою нового типу електростанцій, за вироблення електроенергії в яких будуть відповідати прив’язні безпілотні літальні апарати літакового типу. У 2018 році компанія планує показати прототип електростанції потужністю 250 кіловат, а в 2020-му — представити першу систему потужністю два мегавати.

У Нідерландах висока частка використання вітряної енергії. Для цього в країні біля узбережжя встановлені вітряні електростанції з повітряними гвинтами. З грудня минулого року біля узбережжя нідерландської Фрісландії в експериментальному режимі працює 600-мегаваттная вітряна електростанція, збудована за проектом Gemini.

Всі вітряні електростанції, конструкція яких може різнитися, працюють за загальним принципом. Повітряні потоки обертають повітряний гвинт, який, у свою чергу, приводить у рух генератор. Енергія з генератора подається на підстанцію, де проводиться стабілізація напруги. Звідти електрика поступає в енергетичну компанію, а потім перенаправляється кінцевим споживачам.

Згідно проекту Ampyx Power, нові електростанції будуть являти собою невеликі платформи. До них за допомогою висувного троса будуть прив’язуватись безпілотні апарати. Під час вітру ці безпілотники будуть злітати, причому чим сильніші будуть повітряні потоки, тим вище будуть підніматись апарати. Набравши висоту, безпілотники будуть або облітати платформу по колу, або описувати вісімку.

Одночасно апарати стануть підніматись і знижуватись, а трос при цьому буде витягатися з платформи і втягуватись назад. Барабан троса передбачається прикріпити до генератора. Таким чином втягування і витягування троса буде обертати барабан і приводити генератор в дію.

Проект безпілотника для нової електростанції отримав назву AP3. Передбачається, що це буде апарат з розмахом крила близько 12 метрів. Безпілотник планується сертифікувати в Європейському агентстві авіаційної безпеки. Цей апарат буде використаний в 250-кіловатній версії електростанції. Двомегаватна — отримає апарат з розмахом крила 20 метрів.

Сьогодні Нідерланди займають 11-е місце в Європі за обсягом вироблюваної вітряними станціями електроенергії. У 2015 році цей показник в країні склав 3,4 гігавати. У Німеччині, яка займає перше місце в Європі, вироблення вітряної електроенергії склало 44,9 гігавати. До 2023 року Нідерланди мають намір довести вироблення вітряної електроенергії до 4,5 гігават.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline