Дослідники створили гнучку органічну батарею для медичних імплантатів
25 Вересня , 2017
Художній ШІ «Вінсент» перетворить ваші начерки в шедеври Ван Гога
25 Вересня , 2017

Три кращих українських стартапи у сфері чистих технологій вирушать на ClimateLaunchpad

Три українських стартапи відправляться в місто Лімасол (Кіпр), де 17-18 жовтня пройде фінал клінтек-конкурсу ClimateLaunchpad, щоб поборотись за місце у акселераторі бізнесу для кліматичних інновацій та грошовий приз.

2 вересня на конференції TeslaCamp, де обговорювали майбутнє енергетики і яку організовувала ОО Greencubator, відбувся український фінал ClimateLaunchpad. Серед 14 фіналістів, які представили свої ідеї, журі вручило путівки на Кіпр трьом командам, серед яких:

  • Effa (1 місце) – зубна щітка з екоматеріалів, яка повністю розкладається;
  • Go To-U (2 місце) – зарядна мережа для електромобілів;
  • Heliopulse (3 місце) – вакуумні сонячні колектори-концентратори.

Україна – одна з 35 країн, які в цьому році беруть участь у міжнародному фіналі ClimateLaunchpad. Всього на вирішальному етапі змагатимуться 105 команд: 10 кращих запросять на акселераційну програму Climate-KIC Accelerator, яка сфокусована на кліматичних впливах і триватиме 18 місяців. Ті ж, хто займе перші три місця, отримають грошову винагороду у розмірі €10000, € 5000 € 2500 відповідно. Змагання будуть проходити у форматі пітч (коротких презентацій) ідей учасників, які будуть судити провідні експерти та успішні гравці «зеленого» бізнесу. Крім того, в програмі гранд-фіналу будуть воркшопи, нетворкінг сесії та урочиста церемонія нагородження.

Національний відбір найбільшого в світі конкурсу Клінтек-ідей ClimateLaunchpad в Україні проходив вдруге. Офіційним національним організатором змагання є громадська організація Greencubator. Згаданому фіналу 2 вересня передували відбір онлайн-заявок, дводенний буткемп для 14 відібраних учасників з представником ClimateLaunchpad, тренером Роном Блумерсом (Ron Bloemers), і 6 наступних тренінгових сесій онлайн і оффлайн, які організовував Greencubator.

Стартап Effa – одноразова зубна щітка з паперу

саморазлагающаяся зубная щетка

Стартап Effa – це зубна щітка, повністю виготовлена з переробленого паперу і екологічно чистих компонентів. Ідея є вирішенням двох проблем одночасно: тисячі тонн пластику, який викидається кожен день, і проблеми використання одноразових речей, які після вживання забруднюють повітря і світовий океан.

Звичайна одноразова зубна щітка – це саме такий продукт.

Зубна щітка Effa виготовлена з переробленого паперу, і покрита екологічно чистим ламінуванням на основі кукурудзяного крохмалю. Щетинки також виготовлені з інноваційного нейлону, розпад якого відбувається досить швидко, без впливу на навколишнє середовище.

«Ми подбали навіть про упаковку. Вона зроблена з вторинних матеріалів і просто розчиняється у воді. За допомогою таких простих рішень ми можемо залучити абсолютно кожного жителя планети до турботи про довкілля», – зазначає автор проекту Ілля Кічук.

Сфера застосування такої зубної щітки – готелі.

HelioPulse — система для ефективного підігріву води від сонця

высокоэффективный солнечный коллектор

HelioPulse — високоефективний сонячний колектор-концентратор для домашнього та промислового використання.

Система дозволяє підігрівати воду до 80-120 ℃ (а мастило навіть до 250 ° с). Це досягається шляхом концентрації сонячних променів, що потрапляють на дзеркало і спрямовуються на трубку, яка постійно перебуває у фокусі.

Система не боїться перегріву і працює з максимальною ефективністю протягом усього року. Термін окупності в 2-4 рази коротший, ніж у класичних сонячних колекторів.

«Систему HelioPulse можна використовувати для нагріву води для гарячого водопостачання, опалення, підігріву басейнів. Також можливе використання модифікованої системи для забезпечення технологічних процесів у промисловості (t> 150 ℃)», — розповідає засновник та куратор проекту Андрій Чорний.

Зараз вже готові два прототипи і дві інсталяції на 4 і 10 дзеркал. Розробники готують комерційний зразок і налагоджують дрібносерійне виробництво.

Go-ToU — мережа безкоштовних зарядок для електромобілів

Go-ToU.com — це платформа, що об’єднує соціально-відповідальні бізнеси, які підтримують шлях екологічного і прогресивного розвитку людства.

Ми живемо на початку електромобільної революції, все більше виробників заявляють про повний перехід на електричну тягу вже в найближчому десятилітті.

Швидкий розвиток інфраструктури зарядних пристроїв є ключовим у цьому процесі. Незважаючи на те, що більшість власників електромобілів заряджаються дома вночі, наявність публічних зарядних станцій є важливим етапом швидкої психологічної адаптації до сучасних реалій.

До того ж, Україна завдяки швидкому розвитку такої інфраструктури вже займає 5 місце в світі за відсотковим приростом електромобілів.

«Це працює просто — ви власник електромобіля і ви плануєте пообідати в кафе або сходити в кіно ввечері, швидше за все, ви оберете заклад, де ваш електромобіль зможе безкоштовно зарядитись протягом вашого перебування в установі. – Наші партнери встановлюють за свій рахунок безкоштовні зарядні пристрої, а ми через свій мобільний додаток і хмарний сервіс, забезпечуємо потік нових клієнтів на електромобілях. У нас вже більше 100 зарядних пристроїв тільки в Україні», – зазначає керівник проекту Назар Шимоне-Давида.

За його словами, для максимально зручного користування партнерською мережею можна зарезервувати місце та час зарядки, щоб не виникало черг і не було розчарованих клієнтів. Для бізнесу вартість електроенергії, витраченої на зарядку, практично не відчутна. Як зазначив Назар, платформа вже є лідером не тільки в Україні, але і в Таїланді, Казахстані та Грузії.

У цьому році у всіх країнах, де проходив ClimateLaunchpad, надійшло близько 1000 заявок з ідеями для «зеленого» бізнесу. ClimateLaunchpad – конкурс, який Climate-KIC (найбільша в Європейському Союзі мережа кліматичних інновацій, об’єднує приватні компанії, наукові організації громадські організації) проводить з 2014 року. Його мета – прокласти швидкий шлях від бізнес-ідей у сфері чистих технологій до динамічних компаній, які створюють низьковуглецеве майбутнє. Серед переможців попередніх років – команда Gleather, яка створила штучну шкіру, що повністю розкладається, команда Solabolic з новим поколінням сонячних концентраторів, які дозволяють на 35% зменшити витрати сонячних електростанцій, або команда Sponge, яка розробила матеріал для сорбції нафтових плям з поверхні морів і океанів.

За матеріалами: epravda.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline