ViSAR – радар, який дозволяє знімати відео крізь хмари в реальному часі
18 Жовтня , 2017
Клієнти Blue Origin відправляться в космос не раніше квітня 2019 року
18 Жовтня , 2017

Toyota показала новий футуристичний електромобіль для інвалідів і електроскутер

Цього року на всесвітній виставці електроніки CES в Лас-Вегасі Toyota показала електромобіль Concept-i, який продемонстрував можливості взаємодії штучного інтелекту машини і водія. Тепер компанія створила пару футуристичних концептів з цієї ж серії, розрахованої на обслуговування людей з обмеженими можливостями, і обидва транспортних засоби будуть представлені 25-го жовтня на Токійському автосалоні.

Toyota і не намагається представити свої прототипи в якості альтернативи сучасним авто – це машини майбутнього, і якщо футуристичний дизайн Concept-i не повністю розкриває це, то користувальницький інтерфейс – цілком. Для компанії це транспорт, який дозволяє зрозуміти, як саме потрібно розробляти ШІ, щоб оновити і покращити водійський досвід у майбутньому.

Проекційний дисплей охоплює всю ширину лобового скла, в той час як бортовий комп’ютер відстежує настрій і пильність водія, поступово переймаючи його манеру водіння, навчаючись автоматичному перемиканню режимів водіння і т. п.

Першим з двох нових концептів серії став двомісний електромобіль Concept-i Ride, призначений для інвалідів-візочників. Конструкція цієї моделі розрахована для зручнішої посадки. Наприклад, водійське крісло автоматично підсувається до виходу і обладнане джойстиком, замінюючим кермо, а двері за типом «крило чайки» надають більше простору. Місце для зберігання коляски передбачено в задній частині авто.

Другим з представлених транспортних засобів став Concept-i Walk. Він являє собою електроскутер, керований за допомогою розподілу ваги, типу Segway. При цьому, його головною особливістю стала триколісна конструкція, що забезпечує стійкість, яка дозволить легко керувати ним навіть літнім людям. Платформа розташована досить низько, для більшої зручності, а сенсорні датчики в руків’ях дозволять вбудованому ШІ збирати інформацію, попереджаючи водія про можливі небезпеки. В деяких випадках він зможе навіть обходити перешкоди автоматично.

Всі представлені транспортні засоби обладнані бортовим інтелектуальним помічником AI Agent, який розширює межі взаємодії з користувачем. Вивчаючи ці зв’язки, компанія сподівається, що в майбутньому ШІ транспорту зможе працювати з біометричним обладнанням і даними GPS для розпізнавання людських емоцій, складання оптимального маршруту, спілкування з пасажирами – іншими словами – створення ще приємнішого процесу поїздки.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: