Євросоюз витратить 1,2 мільярда євро на розробку власних суперкомп’ютерів
14 Січня , 2018
Новий електроскутер Ujet складається і має орбітальні колеса
14 Січня , 2018

Toyota e-Palette: концептуальний універсальний шаттл

 

На виставці CES в Лас-Вегасі компанія представила безпілотний електричний концепт-кар e-Palette. Такий шаттл, за задумом Toyota, може використовуватись і як таксі, і як фургон доставки, і як офіс на колесах.

На виставці CES в Лас-Вегасі Toyota показала автономний електричний модульний концепт-кар e-Palette. Виступаючи в рамках CES, президент компанії Акіо Тойода (Akio Toyoda) також анонсував e-Palette Alliance — бізнес-альянс, в якому візьмуть участь Amazon, DiDi, Mazda, Pizza Hut і Über і який допоможе компанії у створенні комерційних автомобілів майбутнього (а учасники альянсу зможуть, наприклад, застосувати такі автомобілі в логістичних цілях або, наприклад, в сервісі райдшерінгу).

Концепт-кар e-Palette, анонсований на CES, має зовні простий дизайн — це свого роду коробка з вісьмома колесами, передає Engadget. Інтер’єр машини може бути як порожній, так і обладнаний сидіннями, екранами або полицями. Автомобіль позбавлений керма і педалей — він повністю автономний. Як повідомляє Toyota, концепт отримав передову платформу MSPF (Mobility Services Platform) — ПО, яке, зокрема, дозволить водієві замовити і розблокувати машину за допомогою смартфона.

На даний момент компанія планує побудувати e-Palette в трьох варіантах, що відрізняються за розміром (а якщо точніше, в довжину, всі три версії будуть однакові по ширині і висоті). Втім, в майбутньому плани можуть змінитись, так як Toyota буде радитись з членами альянсу. Компанія, в тому числі, не впевнена, як буде виглядати фінальна бізнес-модель: поки невідомо, наприклад, чи буде Toyota продавати такі шаттли або ж здавати в оренду іншим компаніям.

Повідомляється, що Toyota планує почати тести концепту e-Palette в різних регіонах світу на початку 2020-х рр.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: