Sony випустить оновлену версію легендарного робота Aibo
12 Жовтня , 2017
Компанія Intel представила свій новий 17-кубітний квантовий чіп
12 Жовтня , 2017

Технологія 2.5 D-друку дозволяє імітувати дерево, шкіру і тканини

Абсолютна більшість жителів розвинених країн світу знайома з терміном «3D-друк». А що ж в такому разі означає 2.5 D-друк? На міжнародній виставці передових технологій Ceatec Japan японська компанія Casio представила технологію друку Mofrel і заснований на ній принтер.

Ця технологія дозволяє надавати різну текстуру спеціально підготовленим поверхням. По закінченні роботи принтер наносить фарбу з 16 мільйонами кольорів.

2.5D-печать

Цільова аудиторія нового принтера – дизайнери. Технологія Mofrel дасть їм можливість імітувати текстуру тканин, деревини, каменю та кераміки на спеціальних «цифрових аркушах». Зовні вони схожі на звичайні аркуші паперу, але містять в собі шар мікропорошку, що містить вуглеводень і акрилонітрил.

Під впливом тепла принтера лист розширюється, змінюючи зовнішню структуру до малюнка, потрібного дизайнеру, після чого джерело тепла відключається, а малюнок залишається. Щоб краще контролювати формування текстури, візерунок спочатку друкується на поверхні листа у вигляді вуглецевої мікроплівки. Потім частинки вуглецю під впливом ІЧ-випромінювання фокусують тепло на потрібні ділянки мікрошару порошку. Весь процес займає від 3 до 5 хвилин.

У компанії Casio сподіваються, що технологія 2.5 D-друку буде затребувана виробниками смартфонів для нанесення на корпуси незвичайних малюнків з різними текстурами. Можливо також, що в найближчі два роки з’явиться версія, доступна звичайним споживачам. Вартість представленого на виставці промислового принтера Casio 2.5 D становить 44000 доларів.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: