Систему для автономних автомобілів від Apple зняли на відео
31 Жовтня , 2017
Новий нейроморфний процесор зможе “забувати” дані, які йому більше не потрібні
31 Жовтня , 2017

Технології магнітоплазмового захисту космічних апаратів готові до перших випробувань на супутниках CubeSat

Доктор Девід Кіртлі (David Kirtley), представник компанії MSNW LLC, яка займається розробкою магнітних, плазмових і ядерних технологій для космічної галузі, у своєму виступі на симпозіумі 2017 NIAC Symposium ознайомив громадськість з останніми досягненнями їх компанії у сфері створення системи магнітоплазмового захисту для космічних апаратів. Захисна магнітна оболонка являє собою дипольне магнітне поле, в межах якого створюється шар намагніченої плазми. Ця плазма при вході космічного апарату в атмосферу планети служить свого роду “прошарком” між атмосферою і корпусом космічного апарату, не даючи останньому нагріватись в результаті тертя об повітря. При цьому, ефективність процесу гальмування космічного апарату практично не знижується.
Згідно з проведеним фахівцями компанії MSNW LLC розрахунками, розмір створюваного магнітного бар’єру може становити до 100 метрів в діаметрі, а для ефективної роботи цього бар’єру потрібно буде створення лише одного граму плазми. Регулюючи силу і форму поля, що виробляється захисними магнітами, система захисту зможе швидко адаптуватись до змін умов в атмосфері планети, на поверхню якої здійснює посадку космічний апарат. А досить низькі вимоги системи до кількості енергії, що є наслідком використання імпульсного режиму роботи магнітів, роблять створення таких систем практично здійсненним на поточному рівні розвитку сучасних технологій.
На першому етапі роботи фахівців компанії MSNW LLC, яка проводиться в рамках програми NASA Innovative Advanced Concepts (NIAC), були проведені розрахунки систем магнітоплазмового захисту апаратів місій на Нептун і Марс. 200-кілограмовий, 2-метровий магніт зможе забезпечити захист спуску апарату зі швидкістю 21 кілометр на секунду на поверхню Нептуна. Марсіанський апарат, обладнаний 2.5-метровим магнітом, може отримати захисну оболонку, радіусом 21 метр, чого достатньо для захисту апарату, що несе 60 тонн корисного вантажу.
Під час перших випробувань на Землі фахівці компанії MSNW LLC продемонстрували роботу експериментальної системи магнітоплазмового захисту з магнітом, діаметром 1.6 метра, який створює плазмову оболонку з іонізованого аргону. Наявність такого плазмового щита дозволила в тисячі разів зменшити тертя об повітря. А повністю завершена технологія магнітоплазмового захисту забезпечить зниження тертя в 10 тисяч разів, що повністю позбавить конструкторів космічної техніки необхідності використання високотемпературних щитів.
Зараз, в рамках другого етапу дослідницької програми, фахівці компанії MSNW LLC готують малогабаритний варіант системи магнітоплазмового захисту. Ця система буде встановлена на мініатюрному супутнику стандарту CubeSat, який буде запущений на низьку навколоземну орбіту для проведення перших випробувань системи магнітоплазмового захисту в умовах реального космосу.

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline