3D-друковані підвісні капсули для бездомних Нью-Йорку
23 Листопада , 2017
Космічний корабель Dream Chaser вперше здійснив успішний планеруючий політ і самостійну посадку
24 Листопада , 2017

Tesla встановила найбільше літій-іонне сховище енергії потужністю 100 МВт

Ще в березні генеральний директор Tesla Ілон Маск пообіцяв, що якщо компанія виграє тендер, то протягом 100 днів вона побудує в Південній Австралії і запустить в роботу гігантське енергосховище з літій-іонних батарей потужністю 100 мегават, а якщо вона не вкладеться в цей термін – проект буде безкоштовним.

За словами місцевої влади, гігантська акумуляторна станція завершена вчасно. Об’єкт встановлений поблизу вітрової електростанції на північ від міста Аделаїди і найближчим часом буде протестований, щоб переконатись, що він відповідає стандартам операторів місцевого енергетичного ринку.

«Це відсилає чіткий меседж про те, що Південна Австралія стає лідером з поновлюваних джерел енергії і акумуляторних технологій. Був проведений величезний обсяг роботи для реалізації цього проекту за такий короткий час, і я з нетерпінням чекаю можливості відвідати майданчик, щоб особисто подякувати тим, хто працював над цим проектом»,-зазначив прем’єр-міністр Південної Австралії Джей Везілл.

Створення батареї загальною потужністю 100 МВт планувалось завершити до грудня 2017 року. Її загальна ємність складе близько 129 МВт*год – вона стане найпотужнішою акумуляторною системою в світі. Вартість проекту оцінюється близько 33 млн доларів.

Tesla PowerPack - промышленный аккумулятор электрической энергии

«Це допоможе усунути перебої в подачі електроенергії, зменшити коливання і керувати максимальним навантаженням в літній час з тим, щоб забезпечити надійність електричної інфраструктури Південної Австралії, створюючи достатню потужність для живлення більше ніж 30 000 будинків», – пише Tesla в своєму прес-релізі.

Нагадаємо, що в березні 2017 року Ілон Маск пообіцяв протягом 100 днів вирішити проблему жителів штату Південна Австралія і забезпечити їх безперебійним постачанням електроенергії. В компанії оголосили, що встановлять батарею потужністю 100 МВт протягом 100 днів і, якщо компанія не зуміє виконати контракт у строк, вони виконають весь проект безкоштовно. Відлік почався в кінці вересня, коли був підписаний контракт.

Тоді також під час листування в Twitter про проект по збереженню енергії в Австралії у Маска запитали, чи може він зробити щось подібне в Україні. На що він відповів: “Звичайно. Просто ознайомтесь з моїм попереднім твітом про ціну (250 доларів за кВт/год на рівні пакета). Сайт скоро буде оновлений, тому буде повна прозорість”. До листування підключився прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, він відповів Маску: “Дякую, цікава ідея. Україна дуже хоче стати випробувальним полігоном для інновацій. Давайте поговоримо про це докладніше”, поки що, все ще чекаємо )

Джерело: 112.ua

LEU
LEU

1 Коментарій

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: