NASA створило стійку до руйнування, супереластичну шину зі сплаву титану
25 Листопада , 2017
Технології Framecad прискорять будівництво будинків у Канаді
26 Листопада , 2017

Tesla озвучила вартість свого електричного тягача

Минулого тижня глава Tesla Ілон Маск представив спортивний Tesla Roadster і повністю електричну вантажівку Tesla Semi. І якщо в частині технічних характеристик Маск досить докладно описав обидві новинки і навіть озвучив попередню ціну на Tesla Roadster, то питання вартості тягача Tesla Semi з запасом ходу понад 800 кілометрів на одному заряді чомусь залишилось в стороні.

Цю проблему виправив офіційний сайт Tesla, що вказав вартість вантажівки, яка буде пропонуватись в трьох різних версіях. Крім того, Tesla вже почала прийом попередніх замовлень. Отже, очікувана вартість стандартної версії тягача з запасом ходу 480 кілометрів на одному заряді буде становити 150 000 доларів. Версія з запасом ходу понад 800 кілометрів обійдеться 180 000 доларів. Крім цього, планується випуск так званої версії «Founders Series», кожна вантажівка якої буде коштувати 200 000 доларів. Слово «очікувана вартість» тут використовується неспроста. Таким чином компанія намагається залишити для себе поле для маневрів, перед оголошенням остаточної вартості.

Якщо до моменту офіційного надходження в продаж цінова політика не зазнає особливих змін, то Tesla має потенціал нав’язати досить серйозну конкуренцію виробникам аналогічної техніки. Вартість тих же повнорозмірних дизельних тягачів нерідко досягає 120 000 доларів. Ціна начебто і нижча, але при цьому річна вартість обслуговування таких машин може досягати декількох десятків тисяч доларів. Що ж стосується електричного Semi, то згідно Tesla, на обслуговуванні та паливі за весь період експлуатації электротягача можна буде заощадити більше 200 000 доларів.

Робоча конячка Tesla привернула увагу деяких компаній, що займаються вантажними перевезеннями. Західні гіганти JB Hunt Transport Services, NFI Industries Bison Transport вже оформили попереднє замовлення на кілька вантажівок Tesla Semi. Зацікавленість буда проявлена і з боку таких рітейлерів як Walmart, Loblaw і Meijer, які також оформили передзамовлення.

Перші електричні тягачі Tesla Semi повинні надійти у виробництво в 2019 році.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: