Більш доступний електромобіль від «Ауді» вийде в 2018 році
24 Травня , 2017
DJI представила свій найдешевший і крихітний дрон
25 Травня , 2017

Tesla оголосила ціну сонячного даху. Скільки коштує Solar Roof?

Нещолавно глава Tesla Ілон Маск повідомив у Twitter про те, що сонячний дах Tesla надійшов у продаж, і пообіцяв розкрити більш детальну інформацію трохи пізніше. Так і сталось – невдовзі після цього на сайті компанії з’явилися деталі про Solar Roof і калькулятор, який дозволить порахувати в скільки обійдеться енергогенеруючий дах і скільки він дозволить заощадити своїм власникам.

На сторінці оформлення замовлення Tesla заявляє, що при використанні сонячної покрівлі в регіонах з високою сонячною активністю (маються на увазі США) вона може окупитись за 20 років. Також виробник обіцяє, що сонячні батареї зможуть працювати без втрат характеристик протягом 30 років.

«Solar Roof буде доступна в різних виконаннях, включаючи Smooth (глянсова черепиця) і Textured (текстурована черепиця), які вийдуть цього року,  Tuscan і Slate, які вийдуть на початку 2018 року. Зроблені із загартованого скла, плитки Solar Roof більш ніж в три рази міцніші стандартної покрівельної черепиці, але при цьому складають половину від її ваги. З часом вони не деградують, як асфальт або бетон. Solar Roof – це найбільш міцний дах, і саме скло буде поставлятись з гарантією на весь термін служби вашого будинку або з нескінченною гарантією, в залежності від того, що настане раніше», – повідомляється на сайті Tesla.

Відповідно інформації Tesla, середня вартість квадратного фута сонячного даху складе $21,8 ($235 за квадратний метр), але це для тих випадків, коли не всі плитки покрівлі будуть оснащені сонячними панелями. Для оптимального ефекту компанія пропонує комбінувати черепицю з інтегрованими фотоелементами ($42 за м2) із звичайними плитками (11 за м2). Причому зовні черепиця з сонячними панелями буде виглядати як звичайна: з землі різниця не озброєним оком не буде помітна взагалі.

На сайті Tesla є калькулятор, який дозволяє підрахувати економію від установки Solar Roof з урахуванням певних параметрів, включаючи площу даху і кількість сонячних днів в регіоні. Наприклад, для двоповерхового будинку площею 2000 кв. футів (185 кв. м) в Сан-Франциско вартість установки сонячного даху складе 34 300 доларів. Ще 7000 доларів доведеться доплатити за акумулятор Powerwall. За 30 років Solar Roof зможе виробити електроенергію на суму 49 100 доларів. Крім того, власник будинку зможе отримати 10 200 доларів у вигляді податкових пільг.

Для того щоб зробити передзамовлення на покрівельну систему Tesla потрібно внести депозит у розмірі $1000, який можна буде повернути в будь-який час до остаточного оформлення купівлі. У США установка перших сонячних дахів почнеться цього літа, а за межами країни – в наступному році.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline