Компанія Virgin Galactic успішно провела ключовий тестовий запуск космічного корабля VSS Unity
9 Серпня , 2017
Хакери вимагають від творців «Гри престолів» 6 мільйонів доларів в біткойнах
9 Серпня , 2017

Телескоп Hubble застав галактику-серійного вбивцю на “місці злочину”

Одним з останніх знімків, зроблених космічним телескопом Hubble, є знімок процесу злиття двох галактик. І кінець цієї “космічного битви” передбачити не так складно, зрештою, велика спіральна галактика NGC 1512 поглине без залишку свою “жертву”, маленьку карликову галактику NGC 1510.
Галактика NGC 1512 має розмір близько 70 тисяч світлових років, що робить її порівнянною з нашою галактикою, Чумацьким Шляхом. Однак, не варто думати, що поглинання великою галактикою маленької галактики NGC 1510 не вплине на велику. У будь-якому випадку процес злиття, який представляє собою один з основних етапів розвитку галактик, підштовхне інтенсивність процесів зореутворення, які отримають воістину вибуховий характер.
Більше того, деякі елементи галактики NGC 1512 сформувались під впливом гравітації меншої галактики NGC 1510, і до цих елементів має відношення область активного зореутворення, шириною 2400 світлових років, розташована в безпосередній близькості від ядра великої галактики.
Галактики NGC 1512 и NGC 1510
За наявними даними процес злиття галактик NGC 1512 і NGC 1510 триває вже протягом 400 мільйонів років. І, як виявилось, галактика NGC 1510 стане далеко не першою жертвою великої галактики NGC 1512. Як показали спостереження, проведені ще в 2015 році, зовнішні ділянки спіральних рукавів галактики NGC 1512 фактично є останками від ще однієї старої галактики.
Однак, не варто засуджувати галактику NGC 1512 за її “вбивчі” дії. Наш Чумацький Шлях складається з безлічі поглинених раніше менших галактик, яким в далекому минулому не пощастило опинитись неподалік. А ще через чотири мільярди років Чумацький Шлях чекає ще одне зіткнення, на цей раз з досить масивною галактикою Андромеди, в результаті якого на світ з’явиться одна величезна галактика-монстр.


LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline