В Японії дрони-патрульні виженуть з офісів невиправних трудоголіків
10 Грудня , 2017
Перші в світі кросівки з додаванням графену надійдуть у продаж в 2018 році
10 Грудня , 2017

Телескоп «Джеймс Вебб» пройшов кріогенні тести

NASA продовжує займатись підготовкою нового, найбільшого космічного телескопа. Тепер апарат, що знаходиться в розробці вже два десятиліття, пройшов серію кріогенних тестів.

Під час тестів науковий приладовий відсік і оптичний елемент телескопа були поміщені в герметичну камеру, що знаходиться в Космічному центрі імені Ліндона Джонсона в Х’юстоні, передає портал New Atlas. Усередині даної кріогенної вакуумної камери частини телескопа пройшли ряд тестів: вчені повинні були переконатись, що ці елементи апарату зможуть працювати справно в холодному безповітряному середовищі космосу.

Випробування включали перевірку 18 основних дзеркальних сегментів (щоб переконатись, що вони працюють як єдине гігантське дзеркало), а також перші тести оптики та інструментів телескопа. Готуючи камеру до випробувань, вчені спочатку викачали з неї все повітря, а потім — протягом 30 днів — охолоджували її до наднизьких температур. Після того, як телескоп провів місяць при стабільній кріогенній температурі, інженери почали поступово нагрівати камеру, впускати в неї повітря, а потім, 1 грудня, відкрили двері.

Інструменти телескопа будуть захищені від Сонця та інших джерел тепла спеціальним щитом розміром з тенісний корт. Це дозволить більшості його апаратних частин підтримувати робочу температуру -233 градуси Цельсію; при цьому прилад, що працює в середньому ІЧ-діапазоні, буде використовувати криогенний охолоджувач для підтримки ще нижчої температури — -266 градусів Цельсію.

У NASA наголосили, що 90-денні випробування пройшли успішно. Навіть ураган «Харві», що обрушився на Х’юстон, не зміг їм перешкодити.

Тепер телескоп імені Джеймса Вебба буде перевезений на тестовий стенд Northorn Grumman Aerospace Systems в Редондо-Біч (штат Каліфорнія), де буде обладнаний руховим відсіком. Восени стало відомо, що NASA знову перенесло запуск нового телескопа з жовтня 2018 року на весну 2019 року.

Джерело

 

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline