DARPA та NASA розробляють сервісні супутники
30 Грудня , 2017
Вертикальні ферми Local Roots в 600 разів продуктивніші звичайних ферм
30 Грудня , 2017

Техніка може отримати “нерви” щоб відчувати пошкодження

Не дуже приємно одного разу виявити свій автомобіль у дворі будинку або десь на стоянці з вм’ятиною, не маючи уявлення про її походження. А тепер уявіть, що машина буде відчувати «біль» і негайно повідомить про це своєму власникові.

Вчені університету Клемсона (Clemson University) за замовленням Армії США розробляють системи, які можна умовно назвати «нервами» для машин.

Основа цих «нервів» — магнітострикційний матеріал, що реагує на зміни магнітного поля або фізичний вплив. Він поміщається між декількома шарами композитного матеріалу, з якого виготовлено транспортний засіб. Система буде реагувати на незвичайні механічні навантаження, «відчувати» появу тріщин і вм’ятин і передавати отриману інформацію на комп’ютер для обробки.

Дослідники вважають, що набагато краще інтегрувати датчики ушкоджень у корпус машини, ніж потім встановлювати їх окремо. Смарт-матеріали також спрощують ремонт та обслуговування військових транспортних засобів. Справа в тому, що знос техніки не завжди видно, проте, через певний час проводиться заміна окремих деталей, незалежно від їх стану. Датчики дозволять точно визначити ступінь їх зносу.

За словами вчених, вони вже отримали від науково-дослідного підрозділу Пентагону — US Army Research Lab 1 млн. доларів на розробку матеріалу, на що може піти від 10 до 20 років.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: