Новий рекорд вироблення відновлюваної енергії поставлений в Німеччині
22 Квітня , 2017
Нові випробування капсул Hyperloop почнуться в серпні
24 Квітня , 2017

Tarzan – робот, який вміє пересуватись, подібно одноіменному герою

Деякі фермери вже досить давно використовують невеликі безпілотні літальні апарати для проведення контролю росту і стану посівів сільськогосподарських культур. Такий підхід має свої позитивні і негативні сторони, а дослідники з Технологічного інституту Джорджії запропонували досить цікаву і оригінальну альтернативу безпілотним літальним апаратам. Вони створили робота, конструкція якого була натхненна лінивцями, тваринам, які постійно живуть на деревах. Однак робот отримав назву “Tarzan” на честь одного, всім добре відомого персонажа, який міг дуже швидко і вправно переміщатись, розгойдуючись і чіпляючись за гілки дерев і звисаючі з них ліани.
Робот Tarzan також, як і його однойменний персонаж, може переміщатись, розгойдуючись і чіпляючись за натягнутий трос своїми кігтями, виготовленими на тривимірному принтері. Природно, що трос, по якому буде рухатись такий робот, має бути спеціально натягнутий над ділянкою посівів, які необхідно тримати під контролем. У будь-який момент, по віддалено переданій команді або за заздалегідь заданій програмі, робот може зупинитись, зробити виміри і знімки рослин за допомогою своєї камери.
Конструкція робота Tarzan була спочатку розроблена з прицілом на ефективність руху, що дозволяє економити заряд енергії в його акумуляторних батареях. При русі робот в максимально можливій мірі використовує земну гравітацію і сили інерції так, як це робить його живий прототип, лінивець. Саме тому для руху і функціонування роботу Tarzan потрібна зовсім невелика кількість енергії, яка може бути отримана від сонячних батарей, що позбавляє від необхідності періодичної зарядки акумуляторних батарей або дозаправки паливом для паливних елементів.
Створюючи робота Tarzan, дослідники орієнтувались на варіант, коли в розпорядженні досить великого фермерського господарства може перебувати кілька зразків роботів Tarzan, які функціонують за рахунок сонячної енергії. Ці роботи практично ніколи не будуть простоювати, вони будуть постійно пересуватись по спеціально прокладених тросах від одного поля до іншого, охоплюючи своєю “увагою” і тримаючи під контролем всю ділянку сільськогосподарських посівів.
Найближчим часом дослідники планують відправити дослідний екземпляр робота Tarzan на польові випробування. Ці випробування будуть проводитись на полях поблизу Афін, Джорджія, де вирощується соя. А зібрані роботом дані і зроблені ним знімки будуть передаватись іншій групі вчених, які вирощують і вивчають різні види сої.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline