Дивна поведінка частинок світла кидає виклик існуючій квантовій теорії
8 Квітня , 2017
Цього літа в Парижі з’являться перші річкові “літаючі” таксі
9 Квітня , 2017

Так закінчиться остання місія космічного апарату Cassini

Космічне пригода довжиною в 20 років.

Американське космічне агентство NASA опублікувало на своєму офіційному YouTube-каналі цікаве відео. Ролик цей розповідає нам про історію проекту «Кассіні» в ході якого восени 1997 року з землі був запущений однойменний космічний апарат.

Чем закончится последняя миссия космического аппарата Cassini

NASA / Jet Propulsion Laboratory — Caltech

Саме завдяки камерам і вимірювальним приладам «Кассіні» вчені змогли дізнатись багато нового про Сатурн і його кільцях. З 2004 року і по даний час, апарат передав на Землю фотографії дивовижної «окільцьованої планети». В цьому році «Кассіні» завершить свою багаторічну мандрівку і згорить в атмосфері Сатурна, назавжди ставши частиною планети, яку досліджував.

Протягом останніх 13 років Cassini дозволив отримати величезну кількість наукових даних про Сатурн і його місяці. Зображення та інформація, доставлені на Землю, дозволили написати більше 3000 наукових звітів. Однак,  провівши майже 20 років у космосі, паливо Cassini майже закінчилось. Замість того, щоб ризикувати незапланованим падінням на один з 62 місяців, NASA прийняло рішення закінчити місію шляхом занурення Cassini в атмосферу газового гіганта.

26 квітня почнеться місія під назвою «Гранд фінал» (Grand Finale) в ході якої «Кассіні» здійснить 22 прольоти між Сатурном і його внутрішнім кільцем, вперше підійшовши до планети настільки близько. Це дозволить вченим поглянути на Сатурн і його супутники з абсолютно нових ракурсів.

Кінець місії заплановано на 15 вересня 2017 року. Саме тоді космічний апарат зануриться в атмосферу Сатурна, але при цьому, до останньої секунди буде передавати на Землю цінні дані. Також,  дослідники сподіваються провести аналіз верхніх шарів атмосфери Сатурна.

Представлений ролик NASA згадує ключові досягнення Cassini, накшталт виявлення метанових озер на Титані і льоду на Енцеладі. Під кінець, продемонстрована візуалізація останньої місії апарату. Пропонуємо вам подивитись на те, як все це буде виглядати очима талановитих художників агентства NASA.

Фахівці місії зазначають, що політ між планетою і кільцями буде дуже ризикованим. З-за великої швидкості буквально будь-яка порівняно велика піщинка може відхилити траєкторію «Кассіні» від бажаної і пошкодити прилади.

Тому апарат буде розгорнуто таким чином, щоб його основна антена грала роль щита, який закриває більшу частину інструментів (крім магнітометрів). Для пошуку безпечних орбіт дослідники зробили ряд висококонтрастних знімків внутрішньої області кілець і змоделювали розподіл частинок пилу.

Як зазначив керівник місії «Кассіні», Ерл Мейз, «ми переписали книг. Завдяки роботі дослідників та даних, зібраних «Кассіні» і спущеним зонда «Гюйгенс» був вивчений Титан, стали відомі деталі складу води, що викидається гейзерами Енцелада, були відкриті нові супутники і деталі структури кілець.

Ролик показали в рамках прес-конференції NASA, яка транслювалася онлайн:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline