Китайські інженери представили концепт гіперзвукового пасажирського літака
24 Лютого , 2018
Вчені створили «другу шкіру» для астронавтів, яка ефективно імітує гравітацію
26 Лютого , 2018

Система, що добуває енергію з добових коливань температури

Команда вчених з Массачусетського технологічного інституту розповіла про винахід, який може стати проривом у сфері пасивного виробництва чистої електроенергії.

Одним з перспективних способів отримання відновлювальної енергії може стати вироблення термоелектрики, тобто отримання електроенергії за рахунок різниці температур. Вчені з MIT придумали пристрій, що виробляє електроенергію за рахунок коливань температури між денним і нічним періодами.

Прилад, що отримав назву «термальний резонатор», здатний необмежений час – роками – виробляти електроенергію під контролем дистанційної системи керування. Це практично невичерпне джерело енергії, яке може живити велику кількість пристроїв, отримуючи її просто з навколишнього середовища.

Робочий прототип дає скромний об’єм електроенергії, але для функціонування йому не потрібно бути постійно під прямими сонячними променями, він залишається в активному стані і при хмарній погоді. Прилад не реагує на короткочасні зміни зовнішніх умов, і встановити його можна де завгодно.

У порівнянні з піроелектриками – найбільш популярний спосіб отримання електрики за рахунок зміни температури – термальний резонатор продемонстрував триразову перевагу в продуктивності.

В основі методу фахівців з MIT лежить використання матеріалу з відповідною тепловою активністю (тепловою інертністю) – характеристикою, яка визначає, як швидко матеріал поглинає і виділяє тепло з поверхні. Вони використовували спеціальний склад – металопіна з міді або нікелю з покриттям з графену і октадекану (особливої форми воску), яка значно підвищує теплопровідність робочої основи. Завдяки здатності октадекану змінювати стан з твердого на рідкий під впливом різних температур одна сторона девайсу накопичує тепло, а інша повільно випускає його. У підсумку система намагається зрівноважитись і одна сторона завжди прагне досягти температури іншої.

Поки прилад був успішно випробуваний на використанні циклічності доби, але надалі розробники планують розширити його застосування і на інші коливання температури, які спостерігаються як у явищах природи, так і в діяльності людини.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: