Створена недорога рукавичка, яка перетворює мову жестів у текст
18 Липня , 2017
Вчені вперше записали в ДНК мультфільм
18 Липня , 2017

Сходи-рекуператор – забирають енергію при спуску і віддають при підйомі

Загально прийнято, що дертись вгору завжди важче, ніж спускатися вниз, однак фізики кажуть, що все куди складніше. М’язи ніг працюють і при підйомі, і при спуску, але в першому випадку майже вся витрачена енергія перетворюється в корисну роботу. Тоді як спускаючись ми розсіюємо її даремно, тільки щоб не впасти. І це засмучує раціоналізаторів.

Команда вчених з інституту Georgia Tech і Університету Еморі розробила пристрій для рекуперації енергії при русі людини по сходах. Це комплект пружних пластин на направляючих, обладнаних сенсорами руху. Коли людина спускається, вона своєю вагою опускає пластину і зводить пружину, а при підйомі замок відкривається і підштовхує ногу вгору.

Лестница-рекуператор

Робота системи прив’язана до кроків користувача, пластини переміщуються циклічно і тільки по висоті однієї сходинки, так що сходи завжди зберігають свою форму. Сенсори допомагають відрізнити рух вниз від дороги нагору, сила пружин підібрана для м’якого підштовхування ніг людини, щоб та не втрачала рівновагу. Безумовно, знадобиться деяка практика і подібні рекуператори не можна поставити абсолютно скрізь – старі нерухомі сходи надійніші.

Розрахунки Georgia Tech дають наступні числа: система збирає 26 % енергії при русі вниз і на 37 % полегшує підйом вгору. Не найвидатніші показники, у порівнянні з тим же ескалатором, але такі сходи-рекуператори стали б у лікарнях, на допомогу вагітним і пацієнтам на реабілітації. Їх можна монтувати прямо поверх існуючих сходів, на короткочасній або постійній основі.

Собівартість такого рекуператора енергії практично символічна, в порівнянні з установкою будь-якого ліфта чи підйомника, а тим більше на персональне замовлення, в приватному будинку. І вони можуть стати підмогою для літніх і просто слабких людей, яким важко підніматись по сходах.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: