Німеччина випробувала «безпечну» систему активного захисту бронетехніки
2 Лютого , 2018
Мікроробот-універсал, здатний ходити, повзати, обертатися, стрибати і плавати
3 Лютого , 2018

Суперконденсатор, який можна згинати, розтягувати і розрізати

За останні кілька років гнучкі пристрої вийшли за рамки концептів і стали все частіше з’являтися в новинних стрічках і на різних виставках. Але для таких девайсів потрібні особливі батареї. Ми вже писали про батарею, розроблену в США, яку можна гнути і різати, і ще одну з них представили сінгапурські вчені з Технологічного університету Наньяну. Їх батарею можна згинати, розтягувати і розрізати.

Про нову розробку пише видання Science Daily, а за саму розробку відповідає група експертів на чолі з професором Чень Сяодуном. Вченим вдалося створити суперконденсатор, який працює як акумулятор для швидкої зарядки і може бути перезарядженим багато разів. Але головна інноваційність пристрою не в цьому, а в тому, що його структура і форма можуть бути змінені в процесі використання без шкоди для самої батареї.

Більше того, новий суперконденсатор працює в 4 рази довше будь-яких існуючих гнучких елементів живлення, а при розтягуванні в кілька разів він зберігає до 98% первісної енергоємності навіть після 10 000 розтягувань і стиснень. Новий пристрій, за попередніми даними, не повинен коштувати надто дорого, так як вже зараз, поки виробництво не налагоджене, за 1 квадратний сантиметр матеріалу доводиться платити лише 0,1 долара США (10 центів). Як заявив керівник розробки пан Чень Сяодун,

«Я мрію в один прекрасний день об’єднати наші гнучкі суперконденсатори з датчиками для діагностики спортивних показників. Використовуючи їх в носимій електроніці, ми зможемо створити пристрій, який буде використовуватись для спостереження за марафонцем, відстежуючи різні дані набагато точніше існуючих приладів».

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: