Орігамі-робот, що складається в колесо, корабель і навіть планер
29 Вересня , 2017
Як зробити найшвидший у світі водний транспорт на педалях?
29 Вересня , 2017

Суперекологічний будинок з Австралії.

Архітектурне бюро Clare Cousin Architects спільно з будівельною компанією Sosiable Weaver розробили і побудували перший в Австралії будинок з «позитивним вуглецевим балансом». Настільки незвичайна характеристика означає, що він споживає в процесі своєї експлуатації більше вуглецю, ніж викидає в навколишнє середовище. За це будинок отримав максимальну оцінку «10 зірок» за енергоефективність і неофіційну назву — «Десятизірковий дім».

При його створенні була використана пасивна сонячна стратегія, завдяки якій всередині приміщення цілий рік підтримується комфортна температура.

10 звезд

«10-зірковий дім» знаходиться в прибережній зоні і постійно відкритий для відвідування, в тому числі, в якості наочного посібника для студентів, майбутніх архітекторів та будівельників компанії Sosiable Weaver.

Творці будинку врахували всі аспекти, що стосуються жорстких вимог екології, починаючи від будівельних матеріалів і закінчуючи постільною білизною. Їм навіть довелося попрацювати з постачальниками, щоб зменшити розміри упаковки матеріалів, що доставляються, а під час будівництва всі відходи гіпсокартону і деревини йшли в переробку.

10 звезд

Джерело електроенергії «Десятизіркового будинку» — це встановлені на даху 5-кВт сонячні панелі. Щоб уникнути втрат енергії, під перекриттями був покладений утеплювач, змонтована бетонна підлога, що зберігає тепло, і встановлені склопакети. При оформленні внутрішнього інтер’єру використовувались виключно екологічно безпечні нетоксичні матеріали – фарби, дерево, органічний бавовник.

Крім цього, на думку авторів проекту, «Десятизірковий дім» повинен надихати його мешканців до єднання з природою, для чого поряд з ним розташований сад, де можна буде вирощувати фрукти і овочі для власного споживання. Будинок також забезпечений «зеленим ключем», який відключає на ніч всі побутові прилади, крім холодильника.

10 звезд

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline