Компанія Fujitsu приступила до будівництва нового потужного суперкомп’ютера, призначеного для досліджень в галузі штучного інтелекту
19 Квітня , 2017
Фізики MIT навчилися добувати воду з сухого повітря
19 Квітня , 2017

Створено зображення «універсального відбитка пальця», здатного обдурити більшість сенсорів

Сканери відбитків пальців вже давно не новинка на ринку мобільної електроніки. Вони, в першу чергу, покликані забезпечувати додаткову безпеку для користувача даних, але 100% гарантії від несанкціонованого проникнення, звичайно, дати не можуть. А нещодавно група дослідників з університету Нью-Йорку і Мічиганського університету розробила спосіб зламування, практично, будь-якого девайсу. При цьому, відбитки пальців власника для цього зовсім не потрібні!

Фахівці двох університетів створили, якщо можна так висловитись, зображення «універсального відбитка пальця». У цьому малюнку присутні відмінні ознаки величезної кількості різних відбитків абсолютно різних людей. Як показали досліди, цього відбитка достатньо для того, щоб обдурити більшість недорогих сканерів, що встановлюються в мобільних телефонах, планшетах, ноутбуках і іншій електроніці.

Для того, щоб зробити «ключ від всіх біометричних замків», вчені використовували базу даних, що складається з більше ніж 800 відбитків пальців. За допомогою спеціального комп’ютерного алгоритму відбитки були поєднані таким чином, що в підсумку цей відбиток має схожість на 26-65% з будь-яким візерунком, взятим у випадкової людини, який не перебував у вихідній базі.

«Універсальний відбиток пальця» і його складові частини. Біометричні дані взяті у різних людей

Звісно, високотехнологічні сканери обдурити таким чином навряд чи вийде, але ось девайси повсякденного користування цілком можуть бути зламані таким нехитрим чином. Справа в тому, що сканери, на зразок TouchID, мають малу площу, що не дає їм можливості сканувати весь відбиток пальця, і сенсор «орієнтується» лише за фрагментом. Ця вразливість як раз і була використана науковцями. Як кажуть самі дослідники,

«Існує дуже висока ймовірність того, що за кілька спроб авторизації, які надає система мобільного телефону, сканер може потрапити на схожу ділянку «універсального відбитка». Якщо системі авторизації вдасться визначити кілька ознак відповідності відбитків, вона вважатиме «універсальний відбиток» за відбиток власника та розблокує електронний пристрій. Під час випробувань нам вдалося успішно обдурити сканер в 15 відсотках випадків, що вказує на досить велику «діру» в цій системі авторизації».

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: