Роботизований сокіл приступив до роботи в одному з аеропортів Канади
7 Червня , 2017
Omnicopter від ETH Zurich – безпілотник, який не має ні верху, ні низу, ні правого і лівого боку
7 Червня , 2017

Створено штучний синапс, який може стати компонентом електронного мозку

Незважаючи на те, що ми часто говоримо про нейромережі і штучний інтелект, все ж те, що ми називаємо «електронним мозком», по своїй будові кардинально відрізняється від будови людського мозку. Але існують так звані нейроморфні чіпи, які набагато швидші своїх електронних аналогів, але набагато менше розвинуті, що гальмує розвиток цієї технології. Нещодавно, завдяки спільній роботі вчених із США і Франції вдалося створити структуру, дуже схожу на людський синапс (місце контакту між двома клітинами, що служить для передачі нервового імпульсу). Ця розробка може стати першим кроком на шляху до створення електронного мозку.

Створений штучний синапс за своїми властивостями практично ідентичний природному. Основна властивість, яка заважає штучному мозку бути схожим на наш з вами, — це «нейропластичність», тобто можливість змінюватись під дією досвіду, а також відновлювати втрачені зв’язки після пошкодження або як відповідь на зовнішні впливи. Іншими словами, це те, завдяки чому ми можемо засвоювати нову інформацію і отримувати досвід.

При розробці структури нового штучного синапсу вчені створили високоточні математичні моделі, на основі яких були проведені детальні розрахунки форми і структури мікроскопічного пристрою. Штучний синапс призначений для розробки автономних систем, що самонавчаються. На основі синапсів нового типу, як сподіваються дослідники, можна буде створити справжній електронний мозок з функцією штучного інтелекту на апаратному рівні, а не на програмному, який використовується зараз.

Зліва — принцип роботи синапсу людини, праворуч — штучного синапсу

Основою нейропластичності синапсу є тунельний перехід на базі сегнетоелектричного матеріалу. Провідність ділянки збільшується кожен раз, коли через нього проходить імпульс електричного струму. Різні дії генерують різні імпульси, що дозволяє синапсу запам’ятати повторювані події і «здобувати досвід». При цьому ділянки, які не використовуються в провідності, з часом стираються і як би «забуваються». Зараз дослідники збираються створити перший дослідний зразок чіпу, на кристалі якого буде сформована складна нейронна мережа, здатна до процесу самонавчання.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: