Розроблено методику лікування раку за допомогою золота
13 Серпня , 2017
Після 40 років служби космічні зонди «Вояджери» як і раніше в строю
14 Серпня , 2017

Створено порошок, здатний забезпечити американську армію енергією

Сучасна армія в більшості випадків покладається на різну техніку та прилади, що працюють від електричної енергії. Але що робити, якщо всі акумулятори в ході виконання багатоденної бойової операції сіли, а генератора під рукою немає? Американські військові розробили диво-порошок, навіть маленька жменя якого, контактуючи з водою, здатна виробити вражаючу кількість енергії, якої цілком вистачить для того, щоб зарядити важливі прилади.

Рішення прийшло до вчених в результаті щасливої випадковості. В ході одного з експериментів Дослідної лабораторії американської армії вчені змішали наногальванічний порошок на основі алюмінію з водою і стали свідками неймовірно бурхливої реакції – вода почала дуже сильно вирувати. При подальшому дослідженні вияснилось, що реакція стала продуктом гідролізу, в результаті якого вода розщепилась на складові молекули кисню і водню. Раніше алюміній вже застосовувався для одержання водню, але для запуску такого процесу був необхідний каталізатор у вигляді температури, хімічних компонентів або електрики.

Новий наноматеріал зробив можливим здійснення гідролізу без усіляких добавок і додаткових впливів ззовні. Просто насипаєш порошок у воду і отримуєш енергію. При цьому реакція відбувається дуже швидко. Вчені підрахували, що таким чином з 1 кілограму порошку можна зробити 220 кіловат енергії лише за 3 хвилини. Вражає, чи не правда? В ході лабораторних тестів вчені зібрали невелику радіокеровану модель танку і обладнали її гідролізним двигуном на основі нового матеріалу. Дослідники впевнені, що поточну ефективність порошку у майбутньому можна буде збільшити як мінімум удвічі.

В майбутньому, як стверджують дослідники, буде можливо створювати механізми з даного матеріалу. Наприклад, дронів або роботів, які в разі потреби змогли б розчиняти власні деталі для перезарядки акумуляторів. Це, крім усього іншого, стане безпечним способом самознищення стратегічно важливих видів озброєння. Але найімовірніше, американська армія насамперед придумає, як забеспечити цим нанопорошком своїх солдат, аби ті могли витягати з нього енергію в польових умовах.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: