Індія планує запустити космічний апарат на Місяць вже в 2018 році
23 Жовтня , 2017
Колишні співробітники SpaceX почнуть друкувати ракети на 3D-принтерах
24 Жовтня , 2017

Створено поліморфний 3D-камуфляж, здатний змінювати колір і форму

Аналог «камуфляжній» шкірі восьминога.

Дослідники з Корнуельського і Пенсільванського університетів розробили і подали патентну заявку на новий матеріал, здатний змінюватись в досить широких межах, подібно «камуфляжній» шкірі восьминога.

Про це повідомило видання Slashgear.

Цей поліморфний 3D-матеріал може не тільки змінювати колір своєї поверхні, він також здатний змінювати свою структуру і форму, підлаштовуючись під форму і вигляд оточуючих об’єктів.

Контрольована зміна форми і текстури поверхні навіть досить еластичного матеріалу — це вельми складна задача. Ця проблема була вирішена при створенні матеріалу CCOARSE (Circumferentially Constrained and Radially Stretched Elastomer) шляхом включення в товщу силіконового еластомеру волоконних петель певної форми.

Форма цих петель була розрахована за допомогою складних алгоритмів, що враховують усі можливі метаморфози форми майбутнього матеріалу. А створення цих петель всередині полімеру було здійснено з високою точністю за допомогою світла потужного лазера.

В даний час зміна форми матеріалу CCOARSE проводиться шляхом зміни сили натягу кожної окремої волоконної петлі, що проводиться за алгоритмом, спеціально розрахованим комп’ютером.

І, як показали експерименти, відхилення реальної форми, яку приймає матеріал, від заданої не перевищують 10 відсотків, чого цілком достатньо для забезпечення «невидимості» поверхні матеріалу в більшості видів навколишнього середовища.

Відзначимо, що дані дослідження проводились на замовлення і під фінансування Науково-дослідного управління Армії США (Army Research Office).

Військові планують використовувати такі універсальні системи адаптивного камуфляжу для маскування робототехнічних пристроїв, пристроїв розвідки, спостереження та іншої військової техніки на полях театрів військових дій в різноманітних умовах навколишнього середовища.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline