Новий європейський робот-пожежний успішно пройшов перші випробування
26 Лютого , 2018
Катапульта SpinLaunch запустить вантаж в космос в 120 разів дешевше ракети
28 Лютого , 2018

Створено перший у світі сонячний паливний реактор, який буде продовжувати працювати в темний час доби

Вчені з Німецького космічного агентства DLR розробили перший в своєму роді сонячний паливний реактор, особливості будови якого дозволяють йому продовжувати функціонувати і в темний час доби. Реактор, який отримав назву CONTISOL, здатний виробляти водень та інші види палива використовуючи концентровану сонячну енергію. А в якості теплоносія, що дозволяє акумулювати і передавати тепло в межах пристрою, використовується звичайне повітря.
Ефективність традиційних сонячних паливних реакторів безпосередньо залежить від кількості тепла, одержуваного від енергії сонячних променів, варто тільки Сонцю сховатися за хмарами або горизонтом, як такі реактори повністю перестають працювати. “Нам вдалося поєднати в одному пристрої дві різні технології, технологію ефективного акумулювання енергії і технологію хімічних перетворень під впливом теплової енергії” – пишуть дослідники.
Власне хімічні перетворення відбуваються всередині ізольованих каналів, внутрішня поверхня яких покривається шаром відповідного каталізатора. А вся інша структура реактора CONTISOL являє собою теплообмінник і сховище теплової енергії, запасів якої вистачає для продовження роботи реактора в разі зникнення припливу енергії ззовні.
Структура элементов реактора CONTISOL
В даний час дослідниками з DLR був створений невеликий дослідний зразок реактора CONTISOL, який працює при температурі 850 градусів Цельсію і який здатен перетворити на хімічну енергію палива, що виробляється до 5 кВт теплової енергії, що подається ззовні. “Це масштаб експериментального дослідного зразка, який ми використовуємо для розробки принципів контролю і керування такими пристроями” – пишуть дослідники, – “Коли ми завершимо роботи, можна буде говорити про подібні установки, потужністю від 1 до 5 і навіть до 100 МВт”.
Випробування дослідного реактора CONTISOL проводились у двох місцях, спочатку на установці “штучного Сонця” Synlight, яка знаходиться в розпорядженні агентства DLR і яка забезпечувала нагрівання реактора до температури 850 градусів Цельсію. Пізніше цей же реактор був випробуваний в більш жорстких умовах, на сонячній вежі геліостанції, а температура нагріву реактора в останньому випадку склала близько 1100 градусів Цельсію.
І на закінчення слід зазначити, що німецькі вчені сподіваються, що їх розробка в майбутньому перетвориться в повномасштабну систему, яка зробить водневу енергетику і водневі автомобілі ще на один крок ближче до масового впровадження і використання.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: