E-Berlingo Multispaсe: Citroën випустив електричний вен (відео)
26 Березня , 2017
Експеримент OLYMPUS дозволив вченим з’ясувати деякі тонкощі будови протонів
26 Березня , 2017

Створено новий 3D-принтер, що друкує в 100 разів швидше (відео)

У минулому році стартап Carbon здивував світ, створивши 3D принтер М1. Пристрій використовує ультрафіолетове випромінювання в процесі, званому «стереолітографією»: у його ході предмети «вирощуються» з фотополімерної смоли. Процес, в принципі не був новинкою. По-справжньому новою стала технологія CLIP, яка дозволяє друкувати безперервно, на відміну від традиційного пошарового друку. Цей винахід зробив роботу Carbon M1 в 100 разів більш швидкою, ніж робота звичайних принтерів.

18 березня компанія представила нову вдосконалену модель М2. Від свого попередника новий 3D принтер відрізняється вдвічі більшою поверхнею резервуара з фотополімерною смолою. Показана була і система Smart Part Washer, в якій промиваються готові предмети.

Особливістю технології Carbon є те, що її принтери, ніби, «витягують» об’єкти з рідкого вихідного матеріалу, що робить предмети більш міцними в порівнянні з пошаровим друком. Відбувається це наступним чином: в ємність набирається фотополімер, здатний твердіти під впливом ультрафіолету, а розташований знизу проектор направляє світло по заданій траєкторії і, таким чином, з підняттям друкованої платформи одночасно формується необхідний об’єкт.

печать фотополимерами

«Ми розробляли М2, тримаючи в розумі потреби виробників», – сказав один із засновників і голова Carbon Джозеф ДеСімоне. Нова модель дозволяє виробляти предмети більшого розміру або в більшій кількості, ніж раніше. Технологію CLIP тепер можна застосовувати у виробничому середовищі. А система Smart Part Washer розширює можливості використання принтера в медичній промисловості. Ця абсолютно нова розробка скорочує витрати, покращує якість виробів і підвищує екологічну чистоту виробництва.

Ще однією важливою розробкою Carbon стала технологія SpeedCell. Вона буде доступна у двох форматах: для конструкторів і для виробництва. Ця технологія прототипування різко скорочує шлях від розробки до масового виробництва тих чи інших предметів. Якщо раніше цей шлях складався з чотирьох етапів: проектування, створення прототипу, обробка і виробництво, то з допомогою SpeedCel від проектування можна відразу перейти до виробництва.

У компанії повідомляють, що річна підписка на використання М1 буде коштувати 40 000 доларів, за М2 потрібно буде заплатити 50 000, а оренда Smart Part Washer обійдеться в 10 000 доларів.

Джерело: digitaltrends.com

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline