Робот-мотоцикліст компанії Yamaha поки що не зміг обігнати професійного мотогонщика
11 Листопада , 2017
Як збільшити ефективність сонячної панелі на 17% придумала компанія з Тайваню
12 Листопада , 2017

Створено найпотужніший у світі квантовий комп’ютер

IBM створила перший у світі прототип комп’ютера з 50-кубитным квантовим процесором.

IBM оголосила про важливий етап у своїх перегонах з Google та іншими великими технологічними компаніями по створенню потужного квантового комп’ютера.

Даріо Гіл, який очолює відділ досліджень квантових обчислень і штучного інтелекту, заявив, що вчені успішно побудували і виміряли прототип процесора з 50 квантовими бітами (кубітами). За словами Гіла, квантовий комп’ютер такої потужності створено вперше.

Квантові обчислення — це технологія, яка ще знаходиться на ранніх стадіях розвитку. Вона використовує особливості квантової фізики для здійснення обчислень з набагато більшою швидкістю, ніж у сучасних комп’ютерів.

Робота квантового комп’ютера, за яким експерти бачать майбутнє обчислень, відрізняється від роботи традиційних комп’ютерів. Замість обробки інформації, використовуючи двійкові біти з 0 і 1, квантовий комп’ютер використовує кубіти, які одночасно можуть бути 0 і / або 1. Це стало можливим завдяки квантовим ефектам, відомим як заплутаність і суперпозиція.

Окрім 50-кубітної машини, IBM також має 20-кубітові квантові обчислювальні системи, доступні стороннім користувачам через платформу хмарних обчислень. IBM зумів підтримати квантовий стан для обох систем протягом 90 мікросекунд. Це може здатись коротким проміжком – бо так воно і є – але це вже рекорд у даній зростаючій галузі, де одним з найбільших викликів є подовження життя кубітів.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline