Одеські розвідувальні безпілотники встановили відразу три національні рекорди і зацікавили ВМС
13 Грудня , 2017
KairoScope-E – перший в світі хірургічний ендоскоп, що забезпечує роздільну здатність 8К
13 Грудня , 2017

Створено найменший радар на чіпі, розміром 6 на 6 міліметрів

Традиційні малогабаритні радарні приймально-передавальні модулі, що використовуються, наприклад, на супутнику Sentinel-1, складаються з окремих модулів підсилювача потужності, тихого підсилювача і вимикача-ізолятора. Але групі дослідників, що працює в рамках програми Basic Technology Research Європейського космічного агентства, вдалося вмістити всі необхідні для роботи радара компоненти і вузли на поверхні чіпа, розміром 6х6 міліметрів. І дослідний зразок такого радара можна вважати найменшим радаром у світі на сьогоднішній день. При цьому, новий чіп забезпечує в три рази більшу вихідну потужність, ніж інші системи-на-чіпі, які мають мінімум на 40 відсотків більші розміри.
Дана робота була виконана дослідниками з Нідерландської організації прикладних наукових досліджень TNO, компанії Unified Messaging Systems, Франція, та компанії Airbus Defense and Space, Німеччина. Основною метою даної роботи була інтеграція всіх вузлів радарної системи на поверхні одного чіпа, який повинен стати основою космічної радарної системи наступного покоління для різних місій.

Чіп радара був виготовлений з нітриду галію (GaN), другого після кремнію за популярністю напівпровідникового матеріалу. Саме з нітриду галію виготовлені високоефективні сині лазери, які використовуються в пристроях зчитування дисків Blu-ray.
Крім лазерів, нітриду галію може забезпечити роботу радіочастотних підсилювачів підвищеної потужності, що володіють низьким рівнем власних шумів. При цьому, пристрої на основі нітриду галію можуть працювати при більш високих температурах і при більш високому рівні радіації, ніж кремнієві напівпровідникові пристрої.
І на закінчення слід зазначити, що повний радарний модуль, побудований на базі нового чіпа, отримає супутник, який стане наступником супутників нинішньої європейської місії Sentinel-1.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline