Relativity Space випробувала двигун надрукований на 3D-принтері
27 Грудня , 2017
Створена система штучного інтелекту, що розраховує результати органічних хімічних реакцій
28 Грудня , 2017

Створено мініатюрний ключовий компонент квантового комп’ютера

Група дослідників з Сіднейського університету, Стенфордьского університету і компанії Microsoft досягла успіху у створенні мініатюрного варіанту одного з ключових компонентів, що використовуються в технологіях квантових обчислень. Крім цього, дана робота є першим випадком практичного застосування екзотичного стану матерії, який називається топологічним ізолятором. Топологічні ізолятори були відкриті лише в 2006 році і за їх відкриття була присуджена Нобелівська премія з фізики 2016 року.
На відміну від знайомих нам станів матерії, твердого тіла, рідини чи газу, топологічні ізолятори являють собою матеріали, основний обсяг яких діє як електричний ізолятор, а електрична провідність зберігається лише на ділянках, що прилягають до поверхні. Маніпуляції з такими матеріалами дозволяють створити схеми, які забезпечують взаємодію між квантовими і традиційними (електронними) системами, що життєво необхідно для побудови квантових комп’ютерів.
Створений вченими компонент квантових систем називається мікрохвильовим циркулятором, він діє як свого роду ділянка кільцевої дороги, дозволяючи електричним сигналам розповсюджуватись лише в одному напрямку за годинниковою стрілкою або назад. Подібні пристрої широко використовуються в базових станціях мобільного зв’язку, в радарних системах, однак, розміри таких пристроїв досить великі, вони порівнянні з розмірами кисті руки людини.
Новий циркулятор, створений вченими, має розмір у тисячу разів менший розмірів його традиційних “побратимів”. Таке зменшення розміру стало можливим за рахунок властивості топологічних ізоляторів змінювати швидкість поширення електричних сигналів і електромагнітних хвиль, у тому числі і світла. Малі габарити циркулятора нового типу дозволять інтегрувати їх на поверхню квантових чіпів у великих кількостях, що необхідно для забезпечення працездатності квантових комп’ютерів.
“Наше досягнення дозволить частково вирішити проблему керування великою кількістю кубітів квантового комп’ютера. Зараз ми вже навчились створювати чіпи з будь-якою кількістю кубітів, але ми ще не маємо відповідних технологій контролю і керування кожним кубітом окремо” – розповідає професор Девід Рейлі (Professor David Reilly), – “Тому проблема створення реального квантового комп’ютера полягає не лише у створенні мільйонів кубітів, вона вимагає розробки ряду нових пристроїв, які стануть мостами, що поєднують квантову і традиційну фізику”.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: