Система DeepMind AlphaGo проведе серію матчів з кращими гравцями в гру Го з Китаю
15 Квітня , 2017
Пристрій Char.gy перетворить будь-який стовп в зарядку для електромобіля
15 Квітня , 2017

Створено гібридний еко-дах, що поєднує 5 енергозберігаючих технологій

Малазійські інженери розробили покрівельну установку, яка здатна одночасно генерувати енергію сонця і вітру, а також збирати дощову воду, вентилювати і освітлювати приміщення.

Дослідники з Університету Малайї (Малайзія) сконструювали дах, який призначений допомогти вирішенню основної енергетичної проблеми країн, що розвиваються: збільшення потреб в енергії для підвищення рівня життя з одночасною необхідністю скорочення використання викопних видів палива для запобігання змін клімату.

Найбільш відмінною рисою установки є V-подібна конструкція, що розміщується на верхній частині даху, яка направляє вітер в ряд розташованих під нею турбін для генерації енергії. Дизайн системи також збільшує повітряний потік всередині будівлі за допомогою вбудованих в дах спеціальних отворів, які оптимізують природну вентиляцію.

Крім того, інноваційна покрівля здатна збирати дощову воду, яка застосовується для автоматизованої системи охолодження і очищення сонячних панелей, що значно підвищує їх енергоефективність. Великі мансардні вікна висвітлюють основні кімнати всередині будинку в денний час, зменшуючи потребу в штучному освітленні.

За словами розробників, монтаж еко-даху на існуючу будівлю не псує його зовнішній вигляд, а сама конструкція може використовуватись як в міських, так і сільських районах.

Дом с солнечными батареями и ветряками на крыше

Середньостатистичний малазієць споживає близько 4200 кВт*год енергії в рік. Дослідники кажуть, що їх «зелений» дах може забезпечувати електрикою сім’ю з шести чоловік, генеруючи більше 21200 кВт*год енергії в рік. При цьому, економія на освітленні за рахунок прозорої мансарди складає додаткові 1840 кВт*год. Також, вентиляційна система здатна пропустити через себе близько 217 мільйонів кубометрів повітря та скоротити викиди вуглекислого газу на 17768 кг, в той час як система збору дощової води виробляє 525 кубометрів води.

Автори проекту стверджують, що продуктивність енергогенеруючого даху залежить від району його дислокації. При цьому, інноваційна установка може бути адаптована і налаштована під певні умови з урахуванням місцевої інсоляції, опадів і напрямку вітру, а також даних про інші погодні фактори.

Джерело: phys.org

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline