Вчені отримали рекордно короткі імпульси світла
15 Серпня , 2017
Компанія Rigetti розробила масштабовану квантову архітектуру і готує запуск “хмари” з 36 кубітами
15 Серпня , 2017

Створено біомедичний робот для захоплення окремих клітин

«Знайти і захопити».

Група вчених з Університету Північної Кароліни і Університету Д’юка розробила мікроскопічних біомедичних роботів для різних біомедичних задач, здатних захоплювати окремі клітини. Стаття, присвячена проекту, була опублікована в журналі Science Advances.

 

Роботи представляють собою масив з полімерних кубів з нанесеним на одну сторону металом. За рахунок цього їх рухом можна керувати за допомогою магнітного поля, змушуючи їх групуватись в більш складні структури, які можуть захоплювати об’єкти і рухатись в певному напрямку.

Вчені вважають, що в майбутньому такі роботи дозволять дослідникам і лікарям вивчати окремі клітини пацієнтів, наприклад клітини пухлин.

Основу таких роботів складають полімерні куби розміром близько десяти мікрометрів з нанесеним на одну грань шаром кобальту завтовшки близько ста нанометрів. За рахунок зовнішнього магнітного поля розподілені випадковим чином полімерні блоки збираються в ланцюжки таким чином, що металеві сторони шикуються в смугу.

Таким чином, через різну початкову орієнтацію блоків частина з них може виявитись по одну сторону смуги, а частина –  по іншу. Вчені назвали два положення A і B, і таким чином змогли описувати за допомогою послідовності типу AABABBA форму групи мікророботів.

Дослідники продемонстрували кілька різних дій за допомогою роботів. Наприклад, вони змогли підвести такого мікроробота до окремої клітини дріжджів, захопити її, перемістити, і вивільнити. Як переміщення, так і зміна форми робота відбувається за допомогою зовнішнього магнітного поля і залежить від його орієнтації, величини, а також від того, в якому порядку розташовані блоки робота.

Вчені давно займаються розробкою мікроскопічних роботів для різних медичних завдань. Наприклад, такі роботи можуть доставляти ліки в конкретні частини органів, або навпаки робити біопсію, забираючи для аналізу клітини.

Поки існують лише дуже обмежені прототипи таких пристроїв. Справа в тому, що у такого підходу є безліч не вирішених проблем, таких як управління, живлення електроенергією та інші.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline