Qualcomm розробила систему бездротової підзарядки електромобілів на ходу
1 Червня , 2017
Google знайшла ефективний спосіб, як навчати ШІ створювати ще більш потужні ШІ
1 Червня , 2017

Створений штучний інтелект, який розкриває злочини

Було б просто чудово, якби Шерлок Холмс з творів Артура Конан Дойля був справжньою людиною. Цей детектив, з легкістю розкриваючий самі хитромудрі злочини, напевно приніс би нашому суспільству чимало користі. От тільки він є лише вигадкою письменника, який жив на початку XX століття. Втім, ніхто не заважає вченим створити комп’ютерну подобу такого детектива у вигляді просунутого штучного інтелекту. Щось подібне спробували втілити в життя співробітники Мідлсекського університету в північному Лондоні.

Проблема розслідування багатьох злочинів полягає в тому, що величезна кількість зібраної інформації і доказів розосереджено в різних департаментах поліції. Через погано налагоджений процесу обміну інформацією між цими департаментами докази можуть просто загубитись в коліщатах гігантського механізму правової машини, що поставить слідчих у глухий кут або зовсім призведе до закриття справи. Незважаючи на те, що комп’ютери сильно полегшили життя поліцейських детективів, ця система все ще далека від досконалості.

Мідлсекський університет є одним з декількох вищих навчальних закладів, хто в даний момент задіяний у розробці системи VALCRI. Абревіатура розшифровується як Visual Analytics for sense-making in Criminal Intelligence analysis. Система являє собою подобу автоматизованого Шерлока Холмса, який вивчає величезні масиви даних, що зберігаються в поліцейських базах даних, будує зв’язки між допитами підозрюваних, вивчає фотографії з місць злочинів, переглядає відеозаписи, а потім намагається пов’язати вивчені докази між собою і прийти до якогось висновку.

Робота над проектом почалась ще в 2014 році, коли вчені з Мідлсекського університету отримали грант на його реалізацію у розмірі 17 мільйонів доларів. З тих пір система обростала новими здібностями і поступово розвивалась. VALCRI досліджує особисті справи злочинців і розділяє патерни поведінки на окремі категорії. За почерком злочинця система практично миттєво запропонує слідчим кілька найбільш підходящих кандидатур, які були здатні вчинити даний злочин. Причому інформація буде пропонуватись співробітникам поліції в інтуїтивно зрозумілому і дуже зручному графічному інтерфейсі.

У даний момент система проходить попереднє тестування на території Великобританії. Але не виключено, що з часом система буде взята на озброєння й іншими державами.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline