Вчені підтвердили, що грозові розряди є природними “ядерними міні-реакторами”, що виробляють антиматерію
29 Листопада , 2017
Новий стандарт HDMI 2.1 підтримує роздільну здатніть 10K та Dynamic HDR
29 Листопада , 2017

Створені штучні м’язи, здатні підняти вагу, яка в 1000 раз перевищує їх власну

Технології так званої м’якої робототехніки дозволяють машинам пересуватись такими способами, які скопійовані зі способів пересування різних видів живих організмів. Однак, збільшення гнучкості і еластичності робототехнічних пристроїв зазвичай означає зменшення їх сили, що накладає деякі обмеження на ширину сфери їх практичного використання. Рішення цієї проблеми знайшли дослідники з Лабораторії інформатики і штучного інтелекту (Computer Science and Artificial Intelligence Lab, CSAIL) Массачусетського технологічного інституту і Інституту Вайса Гарвардського університету. Створені ними штучні м’язи-орігамі дозволять м’яким роботам піднімати вагу, що в тисячу разів перевищує їх власну вагу. Один такий м’яз, вагою 2.6 грама, здатний підняти вантаж, вагою 3 кілограми, що можна порівняти з новонародженою дитиною, яка піднімає автомобіль.
Нові штучні м’язи складаються з внутрішнього пластикового “скелета”, оточеного герметичною оболонкою. В порожнини всередині цих м’язів можна закачати повітря або воду під тиском, або створити там вакуум. Це, в свою чергу, змушує м’яз рухатись, розвиваючи досить високе зусилля. Для роботи таких штучних м’язів не потрібно внутрішнього джерела енергії, а вид виконуваного руху визначається будовою внутрішнього “скелету” і задається ще на етапі виробництва.
Використовуючи розроблену ними технологію, дослідники створили кілька видів м’яких роботів, робот-маніпулятор, який може підняти предмет з землі, скрутитись у спіраль і стиснутись до розміру 10 відсотків свого нормального розміру. Такі штучні м’язи можуть бути виготовлені з розчинного в воді полімеру, який просто зникне після виконання роботом поставленого завдання, не завдавши шкоди навколишньому середовищу.

М'який робот-маніпулятор
Варто відзначити, що члени дослідницької групи самі здивовані можливостями та ефективністю розробленої ними технології. “Ми не очікували, що створені нами м’язи будуть настільки сильні. Ми, звичайно, розраховували, що вони зможуть піднімати вагу, що перевищує можливості інших м’яких роботів” – розповідає Даніела Рус (Daniela Rus), директор лабораторії CSAIL, – “Але ми абсолютно не розраховували на тисячакратну перевагу. І тепер перед нами відкриваються широкі можливості по створенню роботів, що мають суперсилу”.
Використовуючи нову технологію можна створювати штучні м’язи, розмірами від декількох міліметрів до метра. Використовуючи спеціалізований тривимірний принтер один штучний м’яз може бути виготовлений менше, ніж за 10 хвилин, а його вартість не буде перевищувати одного долара.
Крім м’якої робототехніки, нові штучні м’язи і принципи, на яких вони засновані, можуть бути використані для створення зондів, здатних досліджувати найглибші місця в Світовому океані, медичних пристроїв, які дозволять проводити мінімально інвазивні хірургічні втручання і навіть для створення архітектурних елементів, які забезпечать будівлі і споруди можливістю змінювати свою форму в певних межах.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: