Tesla запатентувала систему відстеження короткого замикання в акумуляторах
29 Березня , 2017
Система оцифровки руху Cyclops дозволяє віртуальним автомобілям демонструвати чудеса трансформації
29 Березня , 2017

Створені “розумні” окуляри, здатні автоматично пристосуватись до очей людини

Уявіть собі окуляри, які дозволяють вам однаково добре розглядати як близькі предмети, так і вдивлятися в далечінь, змінюючи конфігурацію встановлених у них лінз. Традиційні окуляри зі скляними лінзами здатні на такі “чудеса” в силу зрозумілих причин, але використання так званих “рідких” лінз дозволить деяким людям позбутись від необхідності мати кілька пар окулярів на різні випадки життя.
Гнучкі “рідкі” лінзи були розроблені фахівцями з університету Юти, які, для демонстрації, виготовили дослідний зразок окуляр з лінзами, форма яких змінюється за допомогою п’єзоелектричних приводів. Зміна форми лінзи дозволяє сфокусувати зір людини суто на потрібній точці, а діапазон змін форми лінз досить широкий для того, щоб вони могли пристосуватись до зору людей з короткозорістю і далекозорістю одночасно.
Рідкі лінзи являють собою дві гнучкі мембрани, в порожнині між якими знаходиться гліцерин, рідина, що має сильний коефіцієнт заломлення світла. Під впливом зусилля, яке видають приводи, лінзи або розтягуються або скорочуються, змінюючи форму від ввігнутої до опуклої, що кардинально змінює їх оптичні параметри.
Для того, щоб окуляри змогли пристосуватись до очей конкретної людини, цій людині необхідно спочатку ввести дані медичного приписи в спеціальний додаток для смартфона. Додаткова корекція ступеня кривизни рідкої лінзи здійснюється за допомогою сенсора відстані, який встановлений між лінзами окулярів і який наводиться людиною на об’єкт, на якому йому необхідно сфокусувати свій зір. Корекція кривизни лінз здійснюється за допомогою складного алгоритму, який враховує безліч різних факторів і в кінці кінців обчислює значення напруги, що прикладається до п’єзоелектричним приводом для досягнення бажаного результату.
Умные очки
Звичайно, дослідний зразок окулярів з рідкими лінзами має вельми непривабливу форму і вигляд. У товстих дужках цих окулярів знаходяться акумуляторні батареї, ємності яких вистачає на шість годин безперервної роботи пристрою. У другій дужці знаходиться мікроконтролер, силові електронні компоненти управління приводами та елементи системи бездротового зв’язку. А в майбутньому, дослідники планують інтегрувати в ці окуляри технологію відстеження положення очей та спрямування погляду людини, що дозволить зробити роботу функції автофокусування набагато точнішою.
Навряд чи зараз знайдеться людина, яка наважиться носити окуляри з настільки товстою і незграбною оправою. Винятком можуть бути тільки люди з великими проблемами із зором, яким функції цих окулярів будуть більш важливими, ніж їх зовнішній вигляд. А в майбутньому. всі використані в таких окулярах технології будуть зменшені настільки, що “розумні” окуляри за зовнішнім виглядом нічим не будуть відрізнятись від традиційних окулярів з їх тонкими і елегантними оправами.
Відео, на якому показана робота “розумних” очок з рідкими лінзами, можна подивитися, перейшовши за цією адресою.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline