Компанія Rolls-Royce створить безпілотний військовий корабель
16 Вересня , 2017
Укрпошта запустила офіційний Telegram-бот з трекінгом посилок
16 Вересня , 2017

Створені модульні роботи, здатні самостійно об’єднуватись в складні, багатофункціональні і самовідновлювані формування

В не дуже далекому майбутньому люди будуть оточені роботами різних типів, які звалять на свої плечі виконання рутинної, монотонної і нецікавої роботи. Деякі з таких майбутніх роботів зможуть перебудовувати себе, змінювати свою форму і функціональність для кращої відповідності умовам виконуваної в даний момент роботи. Деякі з таких самоперестроюваних роботів існують і сьогодні, у них є єдина “нервова система”, яка керує кожним елементом конструкції окремо. Але в цілому, управління такими роботами вкрай складне, та і в більшості випадків такі роботи не відрізняються особливою спритністю.
Группа роботов
Рішенням проблеми створення багатофункціональних роботів може стати створення малих автономних роботів, здатних контролювати самих себе, виконувати найпростішу роботу і об’єднуватись в складні формування, здатні вирішувати спільними зусиллями вже набагато складніші завдання. І нещодавно дослідники з університету Universite libre de Bruxelles створили експериментальну групу мініатюрних роботів marXbot, здатних контактувати один з одним і об’єднуватись у формування, керовані єдиним “мозком”. Роль цього “мозку” виконує один з роботів, який за допомогою бездротового зв’язку Wi-Fi отримує дані від інших роботів групи і керує ними, приймаючи рішення на основі даних про поставлене перед ними завдання.
“Наші роботи являють собою автономні одиниці, що перетворюються в одного великого робота після об’єднання групи” – розповідає Марко Доріго (Marco Dorigo), – “Коли потреба в одній з одиниць відпадає, він відділяється від гурту і знову стає автономною одиницею, яка керує сама собою. Ми називаємо таку технологію групового управління “поділюваною нервовою системою””.
Формирование группы роботов
Ця “спільна нервова система” має гнучку архітектуру, яка допускає її динамічне розширення або скорочення при приєднанні або відокремленні від неї додаткових одиниць. Великий “робот”, що працює під керуванням цієї “нервової” системи, може навіть вилікувати самого себе, відключивши і видаливши автономну одиницю, яка неправильно функціонує або повністю вийшла з ладу.
Недоліком існуючої системи мініатюрних роботів є те, що зараз потрібне програмування кожного окремого робота для того, щоб вони змогли сформувати групу певної конфігурації. Але наступною метою, яку вже вчені поставили перед собою, стане постачання цих роботів функціями навчання та самонавчання, які дозволять групам з довільною кількістю роботів самостійно об’єднатись в конфігурацію, максимально відповідну для виконання поставленого завдання. І саме така можливість дозволить створити в майбутньому “розумну” меблі, які зможуть змінювати форму, підлаштовуючись під поточні потреби людини, роботів для переміщення різних вантажів і багато іншого.

Першоджерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline