Вченим IBM вдалось записати 330 TB нестислих даних на невелику магнітну касету
3 Серпня , 2017
Електромобілі Maserati вийдуть на ринок у найближчі пару років
4 Серпня , 2017

Створена звукова “гармата”, здатна впливати на “розумні” пристрої

На конференції Black Hat, присвяченій технологіям безпеки, яка проходила нещодавно в Лас-Вегасі, представники компанії Alibaba Security продемонстрували технологію впливу звуком і ультразвуком на “розумні” пристрої, робота яких залежить від функціонування гіроскопів, акселерометрів та інших датчиків на основі мікроелектромеханічних систем (microelectromechanical systems, MEMS). Така звукова “гармата” теоретично може використовуватись для збивання безпілотників, дезорієнтації роботів, систем віртуальної і доповненої реальності, і для нападу на системи самокерованих автомобілів-роботів.
В більшості гіроскопічних датчиків використовуються мікроелектромеханічні системи з одним або двома механічними коливальними елементами. Кожен з цих елементів коливається на власній резонансній частоті, яка залежить від просторового положення датчика, від швидкості руху і від прискорення. А сигнал такого датчика є результатом віднімання або додавання частот коливань чутливих елементів. Зовнішнє джерело коливань, частота яких відповідає резонансній частоті коливань елементів датчика, може втрутитись в роботу цього датчика, змушуючи його передавати пристрою спотворені та недостовірні дані.

Ван Зенгбо (Wang Zhengbo) і Ван Канг (Wang Kang), дослідники з Alibaba Security, продемонстрували, як їх спеціально налаштований генератор ультразвуку змусив перестати працювати деякі з вузлів мобільних телефонів Apple iPhone 7 і Samsung Galaxy S7. В ході подальшої демонстрації дослідники показали, як точно такий же метод виводить з ладу безпілотник DJI, окуляри віртуальної реальності, і іграшкового робота, здатного самостійно пересуватись і підтримувати рівновагу.
В меншій мірі вразливість до даного виду нападу продемонстрував електроскуттер Xiaomi, міцний пластиковий корпус якого придушував акустичні коливання, не даючи їм проникати в область розташування MEMS-сенсорів. Проте в даному випадку проблема легко вирішується за рахунок збільшення потужності випромінювача.

Ван Кан пояснив, що вони продемонстрували цей вид уразливості пристроїв з MEMS-датчиками для того, щоб виробники врахували це і прийняли відповідні заходи. Благо, що зробити це можна досить просто, шляхом розміщення навколо датчиків або керуючих контролерів спеціальної звукоізоляції, яка ефективно працює у сфері резонансних частот датчиків. І такі методи захисту повинні стати невід’ємною частиною пристроїв, неправильна робота яких може стати загрозою для життя або здоров’я людини.

Джерело: arstechnica.com

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline